Soğuk havalarda ısınmak bir hayli güç olabilmektedir. Isınmak için kullanılan cihazlar ortamın sıcaklığının yükselmesini sağlarken kişilerin vücut sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. Genellikle elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren cihazlar olarak karşınıza çıkar. Soğuk kış günlerinde kapalı veya açık alanlarda değerlendirilebilen ısıtıcılar; merkezi ısıtma sisteminin, kaloriferlerin veya kombilerin bulunmadığı mekanlarda ısıtma işlemini yüksek verimlilikle gerçekleştirir. Isıtıcı koleksiyonunda yer alan modeller özellikleri yönünden farklılaşmaktadır. Kullanımı oldukça yaygınlaşan ısıtıcılar sayesinde ısınma ihtiyacı bulunan alanlarda ortam sıcaklığını kısa sürede yükseltebilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcı Çeşitleri Neler?

Elektrikli ısıtıcı çeşitleri kullanım amacına ve şekline göre kategorilere ayrılmaktadır. Fosil yakıt kullanmadan elektrik enerjisini dönüştüren cihazlar kullanıcı ihtiyacına göre şekillenmektedir. Fanlı ve infrared elektrikli ısıtıcılar kategoride öne çıkan ürün gruplarını oluşturmaktadır. Infrared ısıtıcı tasarımlarında kızılötesi ışınlardan faydalanılır. Küçük alanları etkili biçimde ısıtmak için tercih edilen ınfrared ısıtıcılar genellikle tasarruf sağlamaktadır. Isıtıcı çeşitleri arasında yer alan model grubu içerisinde ayaklı, yatay, dikey konumlanabilen ve ayarlanabilir termostat özellikli ürünler bulunmaktadır. Fanlı ısıtıcı modelleri, ise elektrikli ısıtıcı çeşitleri arasında bulunan bir diğer gruptur. Bulunduğu ortama sıcak hava veren ısıtıcı fanlar çok fazla elektrik kullanmadığından dolayı tasarruf sağlamaktadır. Elektrikli modeller arasında ayak ısıtıcıları ve yağlı radyatörler de bulunmaktadır. Kişisel bir ısınma deneyimi sunan ayak ısıtıcıları özellikle ofis ortamında değerlendirilen ürünlerdir ve sıklıkla ayak, bacak bölgesinin ısıtılmasında değerlendirilir. Kullanımı kolay olan ayak ısıtıcı modelleri sayesinde sadece ayakların değil tüm bedenin de ısınması mümkün hale gelir.

infrared ısıtıcı

Elektrikli Isıtıcı Seçerken Dikkat!

Isıtıcı modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Daha hızlı ve pratik bir ısınma deneyimi için tercih edilen cihazlarda doğru modelin tercih edilmesi uzun ömürlü kullanımlar için son derece önemlidir. Isıtıcının kullanılacağı mekana, kullanım amacına göre seçeneklerin elenmesi önerilmektedir. Infrared ısıtıcı modelleri belli bir bölgeye odaklanarak bu bölgelerin ısıtılmasından görevlidir. Fanlı ısıtıcılar ise sıcak hava akışı ile ısıtma işlemini gerçekleştirir. Kullanım alışkanlıklarınıza göre ürün tercihinde bulunarak uzun ömürlü deneyimlere sahip olabilirsiniz.

Elektrikli ısıtıcı seçimi yaparken enerji tüketimine de özen göstermelisiniz. Enerjiyi verimli şekilde kullanarak çalışan modellerin tercih edilmesi bütçe dostu olmasıyla birlikte mümkün olan minimum enerjiyi değerlendirmek açısından faydalıdır. Seçtiğiniz cihazı amacı dışında kullanmanız yüksek enerji maliyetine sebep olabilmektedir. Infrared ısıtıcılar belirli bir bölgeyi ısıtmakla görevli olan cihazlardır, bu cihazların daha büyük bir alanda kullanılması daha yüksek maliyetlerde ısınma işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü kullanım alanının, amacının ve ısıtma şeklinin belirlenmesi son derece önemlidir.

Isıtıcı Modelleri ile Yaşam Alanlarına Güvenli Bir Dokunuş Yapın

Isıtıcılar sadece merkezi ısıtma sisteminin olmadığı alanlarda değerlendirilmez. Zorlu geçen soğuk hava koşullarında merkezi sistemlere destek olan ısıtıcılar yaşam alanlarının optimum sıcaklık değerine ulaşmasını sağlar. Elektrikli ısıtıcıları otomatik olarak ayarlayabileceğiniz gibi uzaktan kumanda ile de ısıtıcıların enerji seviyesini kontrol edebilirsiniz. Elektrikli ısıtıcı fiyatları ise çeşitli etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Ürünün sahip olduğu özellikler, kullanım şekli, boyutu ve daha pek çok faktör elektrikli ısıtıcıların fiyatlarını belirler. Devrilmeyi önleyen emniyet sistemleri, duvara monte edilerek veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen cihazlar farklı fiyat skalasında değerlendirilir.

Çeşitli özellikler ve boyut seçenekleri sunan ısıtıcılar arasından ihtiyacınızı karşılayan modele rahatlıkla ulaşmak ve güvenli bir alışveriş yapmak için Koçtaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Bütçe dostu avantajlı fiyatlar sunan zengin ısıtıcı koleksiyonunu inceleyebilir beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek zorlu hava koşullarında ısınma deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz.