Bu yılın makyaj trendleri belli olmaya başladı. Özellikle bu yıl doğallık rüzgarı esecek. Herkesin kullanabileceği doğal makyajlar, senenin en belirgin özelliği olmaya adım attı. Bunların yanı sıra üzerinde durmamız gereken başka bir ayrıntı var, o da bordo ruj.

Bordo ruj eskiden yalnızca düğünlerde, abartılı kıyafetlerin üzerinde kullanılan detaydı. Ama günümüzde, t-shirtlerin üzerine bile, dudaklarda görmek hem çok mümkün hem de çok doğal gözüküyor. Bordo ruj özellikle genç kızların vazgeçilmez makyaj trendi oldu. Bir kadının en vazgeçilmezi rujdur. Bu bakımdan kadınlar dudaklarına oldukça önem verirler. Bu önemi daha ön plana çıkartmak için, göz alıcı renkler kullanırlar. Bordo ruj bu durumun en başında gelir. Ama dikkat edilmesi gereken kimi noktalara değinmeden olmaz.

Bordo Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ten renginiz burada bahsedeceğimiz en önemli husus. Eğer esmerseniz bordo rujdan uzaklaşmalısınız. Esmerlerin tenine giden en uygun renk kuşkusuz ki vişne çürüğüdür. Eğer açık tenli, buğday veya kumralsanız bordo ruj sizin için oldukça idealdir. Bordo ruju denemeden almamanızı öneririz. Rujlar dudaklara sürüldükten yaklaşık 15-20 saniye sonra renk değiştirecektir. Kimi zaman maviye dönerken kimi zaman turuncu veya pembe tonlarına gidebilir. Eğer rujunuzda bir değişiklik olmuyorsa, rengi değişmiyorsa o sizin için uygundur.

Bordo ruj kullanırken seçeceğiniz, giyeceğiniz parçalar çok önemlidir. Özellikle senenin trendi füme renkleri ile kombinlenen bordo ruj, herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. O da olmazsa sade bir şeyler giymeyi tercih edebilirsiniz. Takılarınızı dikkatli seçin. Abartılı takılar takarak rujunuz ile takılarınızı yarıştırmayın. Rujunuzu sürdükten sonra sıra diğer makyajlarınıza geliyor. Göz makyajınızı daha geri planda tutmanız gerekmektedir. Bu sayede dikkat dağınıklığına yol açmadan, sadece dudaklarınız ön planda olacaktır.