Merhaba Nihal Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

25 Kasım 1975 de İstanbul’da doğdum. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü bitirdim. 1996’da kurumsal iş hayatına başladım. Kurumsal firmalarda satış ve iş geliştirme departmanlarında yöneticilik yaptım. 20 yıllık kurumsal hayatımdan sonra hayatımın ve dünyaya geliş amacı olan şifalık tarafında çalışmalara başladım. Çocukluk zamanımda dünyaya geliş amacımı ve ölümü çok sorguluyordum. Adını koyamadığım bir sürü hissiyatsal deneyimler yaşadım. Çocukluk yıllarından beri var olan bazı psişik güçlerin farkındalığı içinde kendi hayatıma ve başkalarının hayatına nasıl faydalı olabilirim diyerek evrenin yaşam enerjisiyle tanıştım. Mevcutta hepimizin DNA kodunda küçük bir levhi mahfuz (kaderin levhası) var. Bu bilgi zaman içerisinde farkındalıkla ortaya çıktı. Anne atalarından gelen şifacılar (Anneannem ve dedem) sayesinde çok şey öğrendim. Öncelikle hislerim çok kuvvetli olduğundan olabilecek olan talihsiz durumların farkında oluyordum ve bu farkındalık Reiki Eğitimi alarak daha da arttı. Mevcutta var olan şifacı ruhum daha da aktif ortaya çıktı. Reiki Master olduktan sonra, Bioenerji eğitimi, dualarla eğitim, beyin frekansları, EFT,  Kuantum şifa, Tasavvuf eğitimi, Orgonit taşlarla şifalandırma çalışmaları gibi bir sürü eğitim aldım. Hala da almaya devam ediyorum. Öğrenmenin ve öğretmenin sonu yok.

 1. Reiki nedir, Reiki bir felsefe midir?

Reiki bütünleyici bir terapidir. Ellerle şifa verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan ve yaralanmış bir insanin üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren, özen ve sevgi iletir. Reiki bir ruhsal şifa formudur ve sevgi enerjisidir. Reiki politik, felsefi veya dini görüşlerle bağlantılı olmayan evrensel bir yasam enerjisidir.

nihal derya röportaj

 1. Reiki’ye olan ilginiz ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?

Aslında çocukluk yıllarımdan beri var olan fakat adini koyamadığım bazı durumlar yasıyordum. O zaman spiritüalizm bu zamanki gibi bilinir değildi. Anneannem ve dedem birer şifacıydılar. Dedem bitkilerle şifacılık yaparken anneannem de pozitif düşünce ve dualarla şifalandırma yapıyordu. Onların  bendeki emeği ve bilgileri çok fazladır. 2015 senesinde yasadığım bazı tahlisiz durumlar mevcutta var olan ama farkında olmadığım Spirituelizm olan ilgimi daha da arttırdı.

 1. Reiki hangi sorunlarda ya da hastalıklarda etkili oluyor?

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel ve manevi dengesizlikleri giderir. Reiki’nin asil kişisel ve spirituel tekamülü güçlendirmek ve aydınlanma yolunda yardımcı olmaktır. Canlılığı ve dayanıklılığı artırır, bloke olmuş enerjiyi salıverir ve gevşemeyi sağlar, stresi azaltır.

 • Reiki tedavisine yardımcı olmak için kullandığı koşullar arasında:
 • Depresyon
 • Kaygı bozukluğu
 • Takıntılar
 • Kronik ağrılar
 • Yorgunluk sendromu
 • Uyku problemleri
 • Tiroid rahatsızlıkları
 • Mide problemleri
 • Kadın hastalıkları
 • Diz ağrıları
 • Dolaşım bozukluğu
 • Baş ağrıları
 • Kanser vb gibi bir suru rahatsızlıklar

nihal derya kimdir

 1. Reiki tedavileri için yer önemli midir? Tedavi olmak için bir Reiki merkezine gitmek şart mıdır?

İlla ki bir merkeze gitmeye gerek yok burada eğitimini almış ve bu çalışmaları yapacak ortamı sağlamış herkes yapabilir.

 1. Reiki tedavilerinin seansı ne kadar sürmektedir? İlk seansta kesin çözüme ulaşmak mümkün müdür?

Seanslar 30 ile 35 dakika arası ve rahatsızlığa göre değişebiliyor. Örneğin 3 seviye kanser hastaların da bu sure daha da artabiliyor. Bu biraz kişinin inanç sistemine de bağlı bazı hastalar bir seans ile iyileşirken bazıları ise üç seans. Kişiden kişiye göre değişir.

 1. Reiki’den başarılı bir sonuç alabilmek için nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin pozitif düşünce yapısında kalması önemlidir. Aynı zamanda vermiş olduğum olumlama cemlerini 21 gün boyunca düzenli bir şekilde devam ederse hızlı bir sonuç elde ediliyor.

 1. Çakra nedir? Vücudumuzda kaç adet çakra bulunmaktadır?

Çakra sözcüğü Sanskrit dilinde tekerlek anlamına gelir ve çakraların sürekli dönmesi ile ilgilidir. Çok yüksek hızla dönerler. Çakralar bedenlerimizdeki enerji merkezleridir ve çoğu otoriteler endokrin bezlerimizi çakralar ile birleştirir. Çakralar fiziksel ve enerji bedenlerinize giren ve akan enerjiyi yöneten ve ayarlayan auranızdaki enerji merkezleridir. Bunlar fiziksel organlar değil, enerjisel yapılardır. 7 çakra vardır. Kök çakrası, sakral çakra, solar plexus, kalp çakrası, boğaz çakrası, 3 göz çakra ve tepe çakrasıdır.

reiki master nihal derya

 1. Çakralar ile ilgili hangi tedaviler uygulanmaktadır?

Kişinin ihtiyacına göre bioenerji ya da Reiki ile çakraların blokajlarını kaldırma ve dengeleme yapılır.

 1. Taşların sağlıkla nasıl bir ilişkisi vardır? Her taş şifalı mıdır?

Ben bir tas olarak görmüyorum onlar evrenin bize vermiş olduğu mineraller olarak bakıyorum. Her tas bir mineraldir ve şifalıdır. Taşları bilinçli ve doğru kullanmak önemlidir. Tamamlayıcı mineraller vücudumuzun eksik yada fazla olan mineralleri doğal taslarla ve enerji ile şifalandırır.

 1. Orgonit Pandül Çalışması nedir ve nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle orgonit nedir ondan bahsedeyim. Orgonit; temelde kendi kendine ve sürekli çalışan, yüksek verimli bir enerji dönüştürme cihazı olarak işlev gören bir maddedir; olumsuz hayat enerjilerini pozitif enerjiye dönüştürür. Orgonitteki reçine kristalleri kalıcı sıkıştırarak kristalin içinde bir piezoelektrik etki yaratır; elektrikle polarize olurlar. Bu da Orgonit’in pozitif enerji üreteci olarak daha etkili bir şekilde çalışmasına neden olmaktadır. Orgon’un ana işlevi, durgun ve negatif enerjiyi temizlemektir. Çok sayıda yararlı etkiye sahiptir. Orgonit pandülde önce kişiye uyumlanır. Uyumlanma kişinin manyetik alanına göre Evet ve hayır ini gösterdikten sonra Örneğin: Dikey salınım evet; yatay salınım hayır veya soldan sağa daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi. kişi 21 gün boyunca bilinçaltındaki eski kayıtları dönüştürmek için sabah aksam olumlama cümlelerini okur. Çakra dengeleme, Vücuttaki hastalıkların yerini tespit etmede hastalığın nedenlerini bulmada,Yüksek benliğimizle bağlantı kurarak sorularımıza yanıt almada,bir mekandaki enerji dengesizliklerini tespit etme. Kaybolan bir eşyanın bulunması için kullanılabilir Evin içinde mi kayboldu diye sorulabilir. Evet diyor ise elimizde sarkaçla odaları dolaşabilir,  burada mı diye sorabiliriz. İnsan anatomisi gösteren bir resim alınarak o resmin üzerinde sarkaç çeşitli yerlere tutulmak suretiyle herhangi bir kişinin sağlık sorunu hakkında bilgiler almak üzere sorular sorulabilir. Herhangi bir gıda maddesinin veya herhangi bir rengin üzerine tutularak, bunun bizim için yararlı olup olmadığı sorulabilir. Bir mülk alırken veya kiralarken onun olumlu veya olumsuz mu olduğu, oranın negatif ya da pozitif bir ortam mı olduğunu anlamak üzere sorular sorulabilir.

bioenerjist nihal derya

 1. Uzaktan enerji ile şifalandırma mümkün müdür? Bunu nasıl yapıyorsunuz?

Uzaktan şifa çalışması mümkündür. Uzakta şifa enerji seansında kişi şifalanmaya niyet ediyor çalışma öncesinden yüzünün fotoğrafını gönderiyor çalışmanın yapılacağı zaman ve saat kararlaştırdıktan sonra önce bir nefes çalışması sonra frekans arttırıcı ses çalışması yaptıktan sonra kişi sifalanmaya  niyet ediyor ve 30 dk uzanıyor ruhlar gökyüzünde birbirleri ile bağlantıda alan çalışması oluyor. Aura genişletme, negatif enerji temizliği, Çakra blokaj kaldırma ve enerjilendirme ile bitiyor sonra yapmanız gerekenler yada uygulamanız gerekenleri ne ise detaylı anlatıyorum. Her kişi için farklı çalışmalar veriyorum. Örneğin kişinin topraklanma çalışması yapması ya da affetme çalışması yapması gibi

 1. Beden arındırmayı isteyen herkes yapabilmekte midir?

Beden arındırma ve topraklanmayı eğitim almış herkes yapabilir. Bununla ilgili eğitimler veriyorum.

 1. Beden arındırmayı yapan bir kişide ne gibi değişimler yaşanmaktadır?

Vücudundaki birikmiş olan negatif manyetik enerjiyi toprakladıktan sonra rahatlık, gevşeme, huzurlu ve daha pozitif hisseder.

 1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Reiki: Yaşam enerjisi.

Şifalı Taş: Evrenin insanoğluna sunduğu şifa.

Beden Arındırma: Evrenin eczanesinden faydalanma.

Çakra: Enerji merkezi.

Reiki Master Bioenerjist Nihal Derya İletişim Bilgileri: