9 Mart Pazartesi günü saat 20.47’de başak burcunun 19. derecesinde süper dolunay yaşayacağız. Süper dolunayın diğer dolunaylardan farkı dünyaya daha yakın durumda olması ve etkilerinin daha yoğun hissedilmesidir.

Başak dolunayı öncelikle sağlıkla alakalı netleşmeyen durumları, özellikle şu dönem ortalıkta kol gezen koronavirüsün akıbeti hakkında net bilgiler öğreneceğiz. Gerçek tablo gözler önüne serilecektir. Belirsizliğin verdiği huzursuzluk azalacak.Bunları yetkili ağızlardan öğrenmiş olacağız.

Dolunaylar belirsizlik yaşanan olayların açığa çıkartan bir etkiye sahiptir. Her şeyi görünür kılar.

Uzun zamandır kararsız kaldığınız konular belki de bir olayla tetiklenip yine belirsizliklerden arınacaktır…

Bu dolunayın 19 derecede olmasının da anlamı yine toprak toprak vurgusunu ön plana çıkarmakta…

Sınır bölgemizde mültecilerin durumları ve yaşadıklarının da göz önüne çıkması ve belki de yeni yaptırımlar yeni kararlar alınması söz konusu olabilir.

Dolunay anında Güneş’in Neptün ile kaptığı kavuşum yaşanan karmaşanın ve yapılan fedakarlıkların iyice göz önüne çıkmasını sağlayacak.

Bu dolunayda Mars’ın Vega sabit yıldızıyla beraber aya yaptığı açı sınırlarda askeri hareketliliğe ve gerginliğe neden olabilir.

Gökyüzünde yoğun bir toprak vurgusu hakim olduğundan olası doğal afetlere karşı da temkinli olmamızda fayda var. En azından hala bir deprem çantamız yoksa mutlaka hazırlamalı…

Kısacası bu dolunayda dünyevi şeylerden kaçmak istesek bile kaçamayacağımızı ve ayın  karanlık gördüğümüz noktaları aydınlattığını göreceğiz.

Yükselen Burcunuza Göre Dolunayın Etkileri:

KOÇ: Bu dolunay işinizle alakalı bir belirsizlik varsa bu konuda netleşmenizi sağlayacak etkiler verecektir. Sağlığınıza bu dönem dikkat etmelisiniz. Fazla çalışmaktan beslenmenize dikkat edememiş ve bağışıklığınızın düşmesine neden olabilir. Kendinize odaklanarak sağlığınıza önem vermeniz gerekiyor.

BOĞA: İlişkilerde önemli ve yoğun bir sürece giriyorsunuz. Yeni bir ilişki için keyifli başlangıçlar söz konusu olabilir. Evli olanlar için çocuklarla ilgili yeni sorumluluklar alabilir onların hayatına yönelik tertip ve düzen getiren adımlar atabilirsiniz.

İKİZLER: Hayatınızla alakalı çok önemli kararlar almak istiyorsunuz. Fakat bu dönem yeni kararlar almak için uygun değil. Planlı hareket etmeli ve Merkür Retro etkisinin de geçmesini beklemelisiniz. Ani atılacak adımlar hayal kırıklığı yaratabilir. Bazı yanlış anlaşılmalara neden olabilir.

YENGEÇ: Çok verimli bir dönem adım atıyorsunuz. Özellikle kariyer alanında hak edişlerinizi alabileceğiniz bir dönem. İşinizin gelişmesine yönelik kısa seyahatler yada görüşmeler söz konusu olabilir. Yakın akraba çevrenizde var olan sorunların da üstesinden gelebileceksiniz.

ASLAN: Maddi konularda önemli kararlar alabilir ve yeni bir işe girişimde bulunmak isteyebilirsiniz. Bu konuda Merkür retrosu sebebiyle hala netlik kazanmayan durumlar varsa bu dönem netleşebilir. Ama finansal anlamda tutumlu olmadıysanız biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Akılcı bir tavırla yeni planlamalar yapmanız gerekli.

BAŞAK: Burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay doğru veya yanlış olan ilişkilerin görünür olmasını sağlayacak. Özellikle duygusal ilişkilerde zorlandığınızı fark edebilir ve umur vaat etmeyen ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Ayrıca bu dönem diyete girmek spora başlamak yada imaj değişikliği yapmak adına uygun zamanlar.

TERAZİ: Kaosun ortasında olduğunuzu düşünebilir ve bu karmaşadan uzaklaşarak huzur bulmak isteyebilirsiniz. Gizli saklı kaldığını düşündüğünüz konularla yüzleşebilir ve yeni planlarla ilerlemek isteyebilirsiniz. Sağlığınıza önem vermelisiniz. Varsa bir sağlık problemi ötelememeli ve doktora gitmelisiniz. Finansal anlamda kendinizi toparlamaya başladığınızı düşünüyorsunuz fakat bu dönem ortaya çıkabilecek borçlar olabilir.

AKREP: Sosyal çevrenizle alakalı ilişkilerde bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu dolunayda iyice göz önüne gelen sorunlara nokta koymak isteyebilirsiniz. Yeni sosyal çevrelere dahil olabilir ve yeni kararlar almanızı sağlayacak yeni projeler gündeminize girebilir. Ama Merkür retrosundan sonra planlarınızı gerçekleştirmek daha doğru olacaktır.

YAY: Kariyerinizde belirsizlikler varsa yada beklediğiniz bir terfi, bu dolunayda ayak seslerini duymaya başlayacaksınız. Otorite figürleriyle iletişime dikkat etmeniz gereken bir süreçte olacaksınız. Hayatınızla ilgili önemli kararlar almanız gereken bir döneme giriş yapıyorsunuz. Disiplinli ve dikkatli çalışmanız kariyer başarısını getirecektir.

OĞLAK: Yüksek öğrenim hukuk ve ticaret alanında karışıklıklar yaşıyorsanız bu karışıklıklara son vereceğiniz bir dönemdesiniz. Gerçekçi olup detaylara önem vererek ilerlerseniz kesin sonuçlar alabileceğiniz bir süreç bu. Eğitim almaya karar verdiyseniz Merkür retrosu sonrası başlayabillirsiniz. Önemli seyahatlere çıkmanız gerekebilir. İnternet ile alakalı işlerde yeni adımlar atılabilir.

KOVA: Borçlarınızı yapılandırma konusunda çeşitli çözümler üretebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Bu dönem çevrenizden borç isteyenler olabilir. Şartları müsait değilse o paranın geri gelmeyeceğini düşünerek hareket etmelisiniz. Kariyerle alakalı çok güzel haberler alabilir ve başvuruya emin adımlarla ilerliyor olabilirsiniz. Aynı zamanda eşiniz yada ortağınız finansal alanda attığı adımların doğru olduğunu görebilir ve meyvelerini toplayabilirsiniz.

BALIK: Yeni ilişkiler, yeni başlangıçlar gündemde olabilir. Bir de bu dönemde ortaya çıkacak eski sevgili iyice kafa karışıklığına neden olabilir. Motivasyonunuzu düşüren enerjinizi tüketen kişilerden uzak durabilirseniz hayatınızda pozitif bir döneme girebileceksiniz. Bu dönemde kendinizde karar alacak gücü ve potansiyeli bulabileceksiniz.