“Bizlere dadanan her yakıcı umutsuzluk, her küstah acı; bir güzelliğe, bir yaşama direncine dönüşmek zorundadır.”

2 Eylül 2020 tarihinde, İstanbul saatiyle 08:23’te gerçekleşecek dolunayımız Balık burcunun 10. derecesindedir. Hayaller, duygular konusunda hassasiyet içerir. Anda yükselen Terazi, ilişkiler ve ortaklıklar konusunda hazır olan gezegen topluluğuna temas ederek ani konu ve olayların tetiklenmesine sebep olabilecek etkilerle hareket etmektedir. Dolayısıyla ortaklık ve ilişkiler konularında bilinçli yaklaşımların önemli olduğu öngörülebilir. Bir diğer nokta ise haritadaki Merkür etkileridir. Neptün ve Jüpiteryen  dolunayımız, Merkür etkisiyle;  dikkat dağınıklığı, bulanık zihin, konu ve olaylara sağlıklı odaklanama, ruhsal veya fiziksel yorgunluk ve sağlık konularının gündemi oluşturacağı bir süreci gözler önüne serebilir. Aldanma / Aldatma etkisinden dolayı süreç anlaşma veya yeni başlangıçlar için önerilmeyen bir zaman dilimidir. Zamanın kalitesine dair sizlere hava ve karada oluşabilecek kaza risklerinden bahsetmiştim, süreç bu riski maksimum seviyede tetikleyebilecek gezegen göstergelerine sahiptir. Ruhsal, zihinsel veya fiziksel sağlık konularında tetiklenmiş kalitede bir gökyüzü enerjisi söz konusu olduğu için tedbirli olunmalı. Alkol ve madde ve ilaç tüketiminin çoğalabileceği düşünüldüğünde her türlü kaza olasılığı da akıllarda bulundurulmalıdır.

Ayrıca, eş dost, yakın akraba ve kardeşler konulu günleri işaret ediyor gökyüzü. Yakın akrabalarınızdan gelecek haberler onların sorumluluklarını üstlenmenize sebep olabilir. Hali hazırda süregelen konularınız varsa devam eden gizlide saklıda her şey gün yüzüne çıkabilir. Yalanlar, dedikodular sinirleri hoplatabilir. Sağlıkla ilgili haberler gelmesi oldukça yüksek ihtimal.

Dolayısıyla, tüm ilişkilerde ve trafikte abartılı davranışlardan kaçınıyor ve ayrıca konu fiziksel ve ruhsal sağlık olduğu ve hala devam ettiği herkesçe bilinen bir durumdur. Ancak dolunay, görmezden gelinen gerçekleri aydınlatacak bir etkide çalışmaktadır. Öncelikle ülkemiz olmak üzere küresel anlamda salgın hastalıkla ilgili haberler söz konusu olabilir. Sular ve denizlerden gelebilecek olaylar gibi etkiler söz konusu. Boğulma vakıaları bu tür gökyüzü etkilerinde çoğaldığı görülmüş.

Balık dolunayından hangi burçlar yararlanabilir? Su ve toprak grupları gayet iyisiniz şanslı süreç sizler için devam ediyor. Enerji kapılarının da açık olduğu süreçte ince detaylar önemini sizler için hatırlatarak, Hz Ali “Akıl sonradan ah çekmek için değil tedbir almak içindir.” anlatımını not olarak bırakıyorum.

Balık / Başak  / Yay ve İkizler burçları ve bu burçlarda gezegeni  olan haritalar Balık dolunayı ifade ettiğim yazdığım konularda sizleri birinci derece etkiliyor. Muallakta veya sizlerin dışınızda gelişen konu ve olaylardan haberdar olabilirsiniz. Haberleriniz var! Ayrıca ülkemizi de yakından ilgilendiren süreç olduğu söylenebilir.

Dolunay etkisiyle, görünmeyenle savaşımız görünür olabilir

Burçlara Genel Etkileri

Koç: Değerli Koç burçları ve bu burçta gezegen etkileri bulunan haritalar uzun zamandır süregelen mücadeleleri olduğu halde süreci yönetmeye başladılar. Nispeten yararlı bir ay geçirdiler ve Balık dolunayıyla yer, mekan ve kariyer değişikliğiyle ilgili hareketlenmeler olabilir. Sizler, aşk ve yeni ilişkiler alanı ve finans konulu alandan destek alıyorsunuz.  Hastane işleriniz olabilir, günlük yaşam koşuşturmalarınız nedeniyle hızlı akan zamana yetişmek zor olabilir.

Boğa: Değerli Boğa burçları, Uranüs burcunuzda köklü bir değişim içerisinde yolunuza devam ederken uzunca bir süredir olumlu destekler aldınız. Son yıllarda finans sorunu yaşıyor ve mücadelesini veriyorsunuz. Hala güçlü destekler alıyorsunuz, eşin kaynakları ve miras konularınız gündemde olabilir.

İkizler: Değerli İkizler burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, kariyer, aile büyükleri, sağlık ve emlak işleri konulu günlerden geçerken Marstan aldığınız destekle ani girişimler konusunda dürtüsel hareket ettirebilir. Tedbir sizin için önemli hala belirsizlik etkisinde olduğunuzu hatırlatmak isterim. Eş veya partnerle belirsiz süreçte devam ediyor. Finans konularında Yengeç Venüs size destek verdi ve çeşitli iş imkanları sundu fakat Eylül’ün birinci haftasından itibaren temkin gerekli.

Yengeç: Değerli Yengeç burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, yorucu bir yazın ardından görülüyor ki, bireysel veya aile büyükleriyle ilgili konular sorumluluklarla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Bazı haritalar sağlık anlamında operasyonlar geçirmiş olabilir. Finans anlamında ve kariyer alanından destek devam ederken, dolunay kardeş, yakın akraba veya arkadaşlardan gelebilecek haberleri işaret ediyor. Trafikte temkin lütfen.

Aslan: Değerli Aslan burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, hareketli, aşklı, eğlenceli bir yazla beraber finans konusunda savurganlık söz konusu olabilir. Kariyer ve gelirler konularından destek alırken eşin gelir kaynaklarında mücadele söz konusu olabilir.

Başak: Değerli Başak burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, belirsizliklerle kayıplarla mücadele edilerek Balık dolunayına gelen kadar zaman sizin için ağır hareket etmiş olabilir. Balık dolunayı sizi birinci derecede ilgilendiren bir etkide hareket ediyor. Önemli kararlar söz konusu, bir dönüm noktası, konularınız bir türlü netleşmeyen sağlık, kariyer, aile büyükleri, eş ve aile temalı konu ve olayların artık görünür olduğu süreci işaret ediyor. Fakat hala belirsizlikle mücadele ruhsal ve zihinsel etkilerle huzursuzluğa neden olabilecek etkilerle zamanı sizin için işliyor.

Terazi: Değerli Terazi burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, değişme hazırlanan burcumuz değişiklik için uygun zaman arıyor olabilir. Yeni yaşamlara doğru hareket etmek adına dolunay sürecinden yararlanamayabilirsiniz. Eylül’ün ikinci haftası verim almaya başlayacağınız bir süreç olabilir. Merkür burcunuzda hareket edecek ve orijinal planlar daha parlak bir zihin ve ruh haliyle size destek vererek zamanı verimli hale dönüştürecektir.

Akrep: Değerli Akrep burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar, ilişkiler yeni başlangıçlar yaşıyor olabilirsiniz. Ve şehir değişikliği yaşamı uluslararası eğitim ve ticaret ayrıca seyahatler söz konusu. Gelir gider dengesi önemli olabilir ilişkiler konusunda destek olsa da istenilen noktada olmayabilir. Yükselen Akrep burçları yaşamlarında iki yılla önce başlayan değişim sürecini deneyimliyor olabilir.

Yay: Değerli Yay burçları ve bu burçlarda gezegeni olanlar. Ocak ayına kadar yeni fırsatlarla karşılaşabilirler. Fakat Balık dolunayı yok saydığınız, mış gibi yaptığınız konu ve olaylarla yüzleşme sürecidir.

Oğlak: Değerli Oğlak burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar. Çok yoruldunuz, ama belki bu dolunay sizi müjdeli haberlerle taçlandırabilir.

Kova: Değerli Kova burçları ve bu burçlarda gezegeni olan haritalar finans, çocuklar ve aşk ilişkiler konularında mücadele verilmiş olabilir. Eylül’ün ikinci haftası itibariyle daha parlak ve saf bir zihinle hareket etmeniz daha yararlı olabilir. Burcunuz destek alıyor diğer gezegenlerden yüksek ve kısa eğitimler, yurt içi yurt dışı seyahatlerden yaralanmak söz konusu.

Balık: Esasen olumlu bir süreci deneyimlediniz, özellikle yükselen Balık burçları aşk, ilişkiler çocuk, yüksek eğitim, seyahat konularından destek alınmış olabilir. Fakat harekete geçme noktasında belirsizlikler ve doğru alınmamış kararlar sonuç almak adına engellere sebebiyet vermiş olabilir. Değerli Balık burçları 2014 yılına gidiniz o tarihlerde yaşanan tüm konularınızın sonucunu alabilirsiniz. O Tarihlerde yaşanan olaylarınızdan haber var.

Yükselen ve Güneş burcunuzla birlikte okuyunuz.