Merhaba Nilay Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba ben Nilay Dinç. 7 Mart 1984 Ağrı doğumluyum. Polis kızı olmam sebebi ile şark görevimiz Mardin’den sonra İstanbul a tayinimiz çıktı ve 1991 den bu yana İstanbul da yaşamaktayım. Güneşim balık, yükselenim yay, ay burcum boğa. Duygusal olduğum kadar heyecan ve adrenalin sever bir yandan ay burcumun etkisi ile güven arayışında olurum bu 3 tezat burç arada kafamı karıştırmıyor değil  Bu güven arayışı beni astrolojiye yönlendirdi diyebiliriz. Önümü görmek gelecek ile duyduğum kaygılarımın kaynağını öğrenmek beni ne tehlikeler bekliyor ya da ne fırsatlar bekliyor duygusunun yalnızca cevabını başka bir kaynaklarda bulamadığım için astroloji ile yollarım kesişti. Her insanda geleceği bilme öğrenme isteği vardır mutlaka yolunu önünü görebilme isteği. Bu nedenle insanlar binlerce yıldır gökyüzünde sırları aramıştır.

 1. Astroloji nedir? Kime astrolog denir?

Gezegen, yıldızlar ve astroidleriniz hareket ve açılarının Dünya, Ülkeler, Siyaset, iklim, Doğa, İnsan ve tüm canlılar üzerinde ki etkisini öngören bir ilimdir. Astroloji yunanca astrologos kelimesinden türemektedir. ASTRO yıldız, LOGOS mantık demektir. İngilizce Astology  (logy) bilim şeklinde dönüşmüştür. Yıldız bilimi demektir.

 1. Astrolog kimdir?

Gökyüzünü okuyabilen, yıldızların gezegenlerin konumlarının etkilerinin Dünyayı ve insanları nasıl etkilerde bulunduğunu öngören kişiye denir. Yıldız bilimi ile ilgili eğitim almış ve kehanetlerde bulunabilen kişi yalnızca astrolog olabilir.

astrolog nilay dinç

 1. Astrolojiye olan merakınız ne zaman başladı?

Bu benim hayata geliş misyonum. Doğum haritam bunu anlatıyor. Yıllarca Garanti Bankası, Turkcell ve birçok kurumsal şirkette çalıştım, aradığımı bu anlamda bulamadım. Yakın çevrem çocukluğumdan beri yıldızlara olan ilgimi ve takıntımı bilir. Çok yakın arkadaşım Metin Haranın öğrencisi yoğa eğitmeni Gülnihal say gül ün beni astroloji ye yönlendirmesi fikir vermesi ile bu işi öğreten okullar var mı arayışına girdim. Bir çok eğitim veren kurum karşıma çıktı ve bende ilk adımı bu şekilde atarak yola çıktım.

 1. Astrolog olmak isteğinizi ailenizle paylaştığınızda ilk tepkileri nasıl oldu?

Çocukluğumdan beri yıllardır gökyüzüne olan ilgimi bildikleri için eşim ailem ve tüm sevdiklerim destekledi. En çok oğlum Eymen Dinç çok sevindi ve kendisine de öğretmem konusunda ısrarcı.

 1. Astrolog olmak için ne gibi eğitimler aldınız?

Tabi ki bu işi hakkı ile yapmak için eğitim şart her alanda olduğu gibi. Temel seviyeye Öner Döşer de, astroidler dersimiz Zerrin Zindancıoğlu, Astronomi ve rektifikasyon (doğum saati bulma çalışması) Mustafa Konur, karma astroloji eğitimi Barış Özkırış daha sonrada ileri seviye karma kehanet eğitimimi Oğuzhan Ceyhan’dan aldım. Tüm hocalarıma ilimlerinden faydalanmam için müsaade ettikleri için teşekkür ederim. Onlar sayesinde bugün kendi öğrencilerimi yetiştiriyorum.

 1. Astroloji sadece güneş burcundan mı ibarettir?

Hayır hepimiz bütün burçlardan etkileniriz. Doğum haritamızda 12 burç. (12 takım yıldızı) vardır. En büyük enerji kaynağımız yıldızlar olduğu için en çok yıldızlardan etkileniriz. Bu yıldızların başında Güneş yer alır. Ancak yaşayacaklarımız ile ilgili öngörüler de en çok yükselen burcumuz etkili olup, yeni ay doluna da ay burcumuz dikkate alınmalıdır.

 1. Burçlar hayatımızı nasıl etkiliyor?

Burç dediğimiz şey takım yıldızlarıdır. Burçlar kuşağı olarak tanımladığımız alanda yer alan 12 takım yıldızı kuşağıdır. Yanlış bilinen bir bilgide burç diye tanımlanan takım yıldızı doğru anlamamaktır. Bizi benzetme yapılan bir hayvan figürü değil takım yıldızı etkiler. Kişiliğimizden, duygularımıza, tepkilerimizden yaşamımızın her alanında etkilidir.

numeroloji uzmanı nilay dinç

 1. Size göre en şanslı burç hangisidir?

Şanslı yada şansız burç yoktur. Doğduğumuz anda ki yerleşimi bize bir şans katabilir. Bir gezegen yönetici burcunda ise zodyakta kendini bulduğu evde ise ve birde güzel açılar alıyorsa işte o zaman şans vardır. Yoksa her burcun negatif yada pozitif diyebileceğimiz yönlerdi var. Önemli olan doğru yer ve zamanda bulunmasıdır.

 1. Siz aynı zamanda bir numeroloji uzmanısınız. Numeroloji nedir?

Numeroloji evren bir matematiksel kod üzerine kuruludur. Numeroloji de  tesadüf ve rastlantı yoktur. Her bir durumun matematiksel bir kodu vardır ve bunu öngörme sanatıdır.

 1. Numeroloji hesaplamak için ne gerekir?

Kişinin doğum bilgisinin gün ay yıl net bilinmelidir.

 1. Doğum Haritası nedir ve neler gereklidir?

Doğum haritası kişinin doğduğu andaki gökyüzünün yerleşiminin aldığı andır. Anne karnından çıktığı dünyada aldığı ilk nefes kişinin doğum haritasını oluşturur. Doğum haritası kişiseldir. Kişisel yaşadığı ve yaşayacağı öngörüleri bize sunar. Doğum haritası için kişinin doğum tarihi gün ay yıl ve doğduğu şehir net olmalı saat yaklaşık bir saat biliyor olması gerekir. Doğum saati ne kadar doğru ise öngörünün doğru yapılması için o kadar etkilidir.

 1. Doğum Harita Analizi bize hangi öngörüleri verir?

Kaç evlilik yapacağınızdan, yatkın hastalıklarınıza, kariyerinizden, finans alanınıza, eğitim ve çocuk sahibi olmaya hayatın her alanını ile ilgili öngörüler verir. Mutlak kader değişmez ancak iradi kadere ile değiştirebileceğimiz yaşam yollarımızı doğum harita analizi ile şekillendirebiliriz.

 1. Danışanlarınızın yarısının yurt dışından olduğunu biliyoruz. Yurt dışındaki danışanlarınıza nasıl danışmanlık veriyorsunuz?

Yurt dışı ve yurt içi danışmanlık veriyorum. Evet özellikle Avrupa ülkelerinden bir çok danışanım var. ABD den Avusturalya’ya, İsrail’den Lübnan’a kadar danışanlarım var. Sadece telefon ile görüşme şeklinde danışmanlık verdiğim için yurt içi yurt dışı benim için fark etmiyor. Bu ilgiden ayrıca gurur duyuyorum.

nillay dinç röportaj

 1. Astroloji fal mıdır? İslam’da yeri var mı?

Astroloji fal değildir. Çünkü hislere yada özel güçlere dayalı değil. Matematiksel göksel olaylara dayalı bir çalışmadır.

İslam’da yeri vardır. Örnek ayetler ile açıklayayım.

Casiye/13 Ayet: O göklerdeki ve yerdekilerin tamamını kendi tarafından sizin hizmetinize verdi. Bunda tefekkür eden bir kavim için ayetler ve ibretler vardır.

Nalh/12 Ayet: Ve size geceyi gündüzü, güneşi, ayı ve yıldızları muashhar kıldı. Bütün bunlar onun emrine boyun eğmiştirler. Bunların her birinde akıl kullanacak bir kavim için alametler vardır.

Yunus/6 Ayet: Gece ile gündüzün birbiri ardınca değişip durmasında, Allah’ın göklerde ve yerde yarattıklarından sakınan bir kavim için elbette bir çok deliller vardır.

 1. Danışanlarınıza olumlu olumsuz herşeyi söylüyor musunuz?

Elbette önlem alması gereken tarih ve olayları ya da fırsatları değerlendirmesi tarihler ve alanları paylaşıyorum. Astroloji de amaç yol göstermek.

 1. Aldebaran Akademi’nin kurucususunuz. Aldebaran Akademi’yi kurma fikri nasıl oluştu?

İşimi resmi ve kurumsal olarak yapmak etik olacağından bu adımı attık. Gerçeğe dönüşen kehanetlerimden etkilenen takipçilerimin desteği ve yönlendirmesi ile akademi kurduk. Eğitiim vermek yeni astrologlar yetiştirme niyeti ile başladığımız bu adım ile büyüyor ve çoğalıyoruz.

nilay dinç kimdir

 1. Aldebaran Akademi eğitimleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Temel ve orta seviye astroloji eğitimi veriyorum. Verdiğim eğitim şekli kehanet üretmeye yönelik. Burç yorumu yapan astrolog değil kehanet yapan astrologlar yetiştiriyoruz. Devamında ileri seviye eğitimi de programımıza dahil olacak. Öğrencilerimiz ile daha çok aile gibi bir bağ kuruyoruz buda verimliliği ve bilgi paylaşımını destekliyor. Benimle yolu kesişen tüm öğrencilerim astroloji ye yatkın ve kehanet üretecek kişilerdir. Bilgiyi yaymak üzerine bir ekol oluşturuyoruz. Sınıflarımız 20 kişilik daha iyi verim alabilmemiz için 20 kişi ile sınırlı tutuyoruz. Eğitimlerimiz 8 ay sürmekte ve online eğitim veriyorum.

 1. Kendi yaşamınızda astroloji ve numerolojiyi kullanıyor musunuz?

Elbette finansal yatırımlarımdan tatil planlarıma kadar kendim ve ailem içinde kullanıyoruz.

 1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Astroloji: Kehanet

Burçlar: Eğilimlerimiz

Numeroloji: Sır

Kader: Mutlak

Aldebaran Akademi: Başarı

Eğitmenlik: Jüpiter

Astrolog ve Numeroloji Uzmanı Nilay Dinç İletişim Bilgileri: