7 Mayıs Perşembe günü saat 13.45’de akrep burcunun 17 derecesinde güçlü bir dolunay var. Akrep burcunda gerçekleşecek bu dolunaya Neptün’de etki edeceğinden sezgiler çok güçlenecek. Mesaj veren rüyalar iç sesinizin güçlenmesi olabilir. Yoğun duygusal gelişmeler yaşatacak bize. Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşıdığından bitirmek istenen işler açısından çok önemli ve herşeyin görünür olduğu bir döneme giriyoruz. Bu dolunay ülke haritasında Venüs’ün üzerinde olduğundan parasal durumları yönlendirecek. Ülkeye para desteği gelebilir yada parasal konularda gelişmeler olabilir. Halk için alamadıkları krediler için olumlu bir süreç olabilir.

Akrep burcu krizle alakalı olduğundan kendimizi gergin ve huzursuz hissedeceğiz. Duygusal anlamda ihtiyaçları doğru ifade etmemiz gerekiyor. Bu dönem baş ağrıları boyun tutulmaları da yoğun olabilir. Öfke patlamaları yaşamamaya özen göstermeli ve ön yargılı olmayın. Doğru yatırım zamanları da değil. Riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var. Neptün’de etkili bu dolunayda. Sezgilerin güçlenmesi de Neptün etkisinden. Ağlama krizleri içinizi boşaltma açısından önemli ama kendinizi de yıpratmayın. Aldanmalar aldatmalar da görünür olabilir bu dönemde. Burçlar açısından dolunayın etkisine göz atalım…

KOÇ: Koç burçları bu dolunayı başkasından gelecek kaynaklar evinde olduğundan belirli sabit gelirleriniz konusunda sıkıntılar çıkabilir. Büyük bir gider de oluşabilir. Bu dönem gerginlik baş ağrıları hissetmeniz çok olası görünüyor…

BOĞA: Bu dolunay boğa yükselenlerin evlilik ve ortaklık alanında olduğundan kötü giden bir ortaklık yada evlilikleri varsa burada sonlanmalar yaşayabilirler. Gizli düşmanların da görünür olacağından etraflarına karşı temkinli olmanızda fayda var.

İKİZLER: İkizler yükselenlerin bu dönem ki gündemlerinde iş ve iş arkadaşları olacak. Verimli ve başarılı bir dönem geçiren ikizlerin arkasında iş çeviren arkadaşlarının göründüğü gibi olmadıklarını anlayabilecekleri bir enerji oluşacak.

YENGEÇ: Hayatınızda biri yoksa eğer bu dönem yeni birisi gelebilir. Ama Venüs retrosunun gölgeli günleri olduğundan gelebilecek ilişkileri daha derin analiz etmekte fayda var. Evli olanların gizli işler çeviriyorlarsa şayet görünür olmaları ortaya çıkmaları da olası görünmekte.

ASLAN: Ev yaşantılarında büyük sorun çıkabilir. Evdeki huzur birazcık kaçmış olabilir. Ailedeki herkesin duygusal baskısıyla karşılaşabilir ve sizden destek isteyebilirler. Onlardan gelecek tavsiyelere de mutlaka kulak vermelisiniz.

BAŞAK: Bu dolunay sizin zihin ve akrabalar kardeşler evinde gerçekleşiyor. Negatif haberler alabilir ve zihninizin karışmasına neden olabilir. Dolunayın tamamlanma enerjisiyle alacakları negatif haberler pozitif olayların başlangıcını oluşturabilir.

TERAZİ: Para alanında gerçekleşecek dolunay gelirlerle alakalı krizler olmasına neden olabilir. Bir para gelecekse de o para krizle gelebilir. Sağlık alanında harcama anlamına da gelebileceği gibi çalışanlarınız varsa onların gelirleriyle de alakalı olabilir.

AKREP: Sizin burcunuzda oluşan bu dolunay özellikle kadersel bir değişime de neden olabileceği gibi duygusal anlamda da ağlama krizleri ve öfke patlamaları yaşatabilir. Bu durumun geçeceği yönünde telkinler işe yarayacaktır. Boşuna kendinizi yıpratmayın.

YAY: Sizin kontrolünüz dışındaki alanlarda kriz yaşamanız olası görünüyor. Korkularınızın gerçeğe dönüşüp de daha çok huzursuz olabilirsiniz. Aileden birinin rahatsızlanması da gün yüzüne çıkabilir. Çok iyi sandığınız kişilerin de aslında arkanızdan iş çevirdiğini anlayabilirsiniz.

OĞLAK: Bazı planlarınızla alakalı kriz çıkabilir. Herşey planladığınız gibi olmayabilir. Yeni bir yöne gitmeniz gerekiyor ve bu dolunayda hayat size bu yolu gösterecek. Arkadaşlarınızın da bilmediğiniz yönlerini görmenizi sağlayacak bu dolunay…

KOVA: Kariyer alanınızda gerçekleşecek bu dolunay iş alanında ağırlığınızı koyma anlamında etki edecek. Toplumda kendinizi ispatlamak ve karizmanızla daha iyi bir konumda görünür olmanız an meselesi gibi duruyor.

BALIK: Sezgileriniz çok güçlenecek. Mesaj veren rüyalar görebilir ve sipiritüel deneyimler yaşatabileceği gibi olacaklarını önceden sezinlemeniz sayesinde bir kriz ortamında kalmaktan kurtulabilirsiniz.