Yaz mevsiminin sıcağından bunalanlar kendilerini sahil kenarlarına atmaktadırlar.  Deyim yerinde ise “Kızgın kumlardan serin sulara” ulaşmak günümüzde o kadar da kolay olmamaktadır. Bunun için öncelikle bazı hazırlıklar yapılmalıdır ki bunlardan en önemlisi ise plaj kıyafetleri olmaktadır.

Artık plajların da bir modası var. Bu modayı herkes istediği gibi uygulamaktadır. Plaj giyim için olmazsa olmazlar bulunmaktadır.  Bunların nasıl kullanılacağı ise kadınların hayal güçlerine kalmaktadır. Nasıl ki aksesuarlar günlük yaşantıda kadınları oldukça şık gösteriyorsa plaj aksesuarları da aynı şıklığı kadınlara kazandırmaktadır. Plajda kadınlar farklı farklı aksesuarlar kullanmaktadırlar. Plaj aksesuarları nelerdir?

Plajda kadınların en çok tercih ettikleri aksesuar şapka olmaktadır. Kadınlar plajda şapka takmaktan kendilerini alamamaktadırlar.  Geniş kenarlı şapkalar, hasır şapkalar kadınların plajda tercih ettikleri şapka modelleri arasındadır. Ayrıca bikini, mayo, mayokini rengi ile uyumlu şapkalar şıklığa şıklık katmaktadır.

Kadınlar plaj elbisesi ile uyumlu olarak saçlarına bandana takmaktan da hoşlanmaktadırlar. Üstelik bandanalar birçok saç modeli ile de kullanılabilmektedir.

Plajda kadınların vazgeçmediği bir başka aksesuar plaj çantası olmaktadır. İster boş ister dolu olsun kadınlar plaj çantaları taşımaktan asla vazgeçmemektedirler. Çanta modelleri tercih ederken yanınıza mutlaka almanız gereken eşyaları içine alabilecek boyutlarda plaj çantası tercih etmek yerinde bir davranış olmaktadır.

plaj aksesuarları nelerdir

Plaj aksesuarları arasında bir diğer aksesuar ise güneş gözlüğüdür. Güneş gözlüğü hem güneşin zararlı etkilerinden gözleri korumakta hem de çok şık duran bir aksesuar olmaktadır.

Plaj giyim konusunda ise denizde geçirilen sürelerin yanında günümüzde insanlar sahillerde bulunan kafelerde de vakit geçirmektedirler. Bu nedenle plajlarda pareo, tunik, kaftan modelli giysiler tercih edilebilmektedir.  Farklı esintiler yaratmak isteyenler ise ince gömlekleri plaj giyim amaçlı kullanabilmektedirler.

Günlük hayatta kullanılanların dışında ince metallerden, ahşap boncuklarla yapılmış zarif durabilecek ve elbise ile uyumlu takılar tercih edilebilmektedir. Bohem tarzı yüzükler, Zeyna dizisinde Zeyna’nın kullandığı kol takıları, vücut zinciri ya da bacak zincirleri de plaj aksesuarları arasında bulunmaktadır.

Son olarak plajlarda kullanılacak aksesuar ise ayakkabılar olmaktadır. Plaj ayakkabısı olarak halat tarzı sandaletler, ayak bileğinden bağlamalı sandaletler gibi birçok farklı modeli olan sandaletler elbisenize uyumlu olacak şekilde kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir