Negatif enerji temizliğinin diğer adı topraklanmadır. Kişi üzerindeki negatif manyetik enerjiyi arındıramazsa yaşam enerjisi düşük, devamlı uyku halinde, mutsuz ve stresli olur. Topraklanma üç şekilde yapılır:

  • Birinci yöntem tabiat ile arınma: Ağaçların bilgeliğinden yararlanma, çıplak ayakla toprakta yada çimlerde meditasyon yapma. Fakat bunu yaparken gerçekten Buda’nın dediği Nirvana’ya yani düşüncesizlik haline, hiçlik noktasına gelerek, ağaçların pozitif enerjisiyle, gözlerimizi kapatarak derin meditasyonun içine girerek arınma sağlanır.
  • İkinci yöntem ise doğal bitkilerden yararlanarak yapılan çalışmadır. Bu da özellikle banyo yaparken akan suyun nur olarak yağdığını imgeleyerek su ile arınma yapılır. Banyo bittikten sonra yüz hariç bütün bedeni ev yapımı elma sirkesi ya da aktardan doğal alabileceğiniz elma sirkesi ile silmek ve çörek otu yağı ile yağlamak manyetik negatif enerjiyi temizler. Deniz ya da Himalaya tuzu ile de arınma yapabilirsiniz. Özellikle denize girebiliyorsanız denizin içinde ayaklarınızı kuma basarak sağ elinize güneşin enerjisini, sol elinize de ayın enerjisini alarak dengeli bir şekilde hem ay hem de güneşin enerjisini bedeninizde dengeleyip, arınma yapabilirsiniz. Bunu gözleriniz kapalı imgeleyerek yaparsanız daha da iyi olur.

negatif manyetik enerji arınması

  • Üçüncü yöntem ise aktardan aldığınız kabak lifti ile defne sabununu tüm vücudu yıkayarak arındırma işlemi ile negatif enerji temizliği olur. Abdest almak da bir topraklanmadır. Abdest bilincine girerek bu işlemi yaparsanız günde 5 kere negatif hiç bir enerji üzerinizde olmaz. Duaların frekansından da yararlanmalısınız. Fatiha tüm kapalı kapıları açan bir duadır. 7 ayet, 7 alemden oluşur. 7 çokluk anlamında bir sayıdır. 7 kat gök, 7 kat yer gibi. Fatiha Süresi’nin frekansı ve titreşimi çok yüksektir. Her gün 7 kere ellerinizle tüm bedeninize dokunarak Fatiha Süresi okuduğunuzda da negatif enerjinizi temizlemiş olursunuz. Fakat bunu yaparken gerçekten de o frekansa girmeli; dua siz, siz dua olmalısınız.

Diğer tüm çalışmaları; meditasyon, orgonit taşlarla evin ve kendi üzerinizdeki negatif enerjileri dönüştürme, diğer bitkiler ve dualarla arınma çalışmalarını 2,5 saatlik online yada birebir alacağınız eğitimle de tüm detayları öğrenebilirsiniz.