Sevgili okuyucular; bugünden itibaren Türkiye’nin kadınca yaşam portalı https://www.kadinja.com‘daki köşemdeki yazılarımla sizlerle buluşacağım.

Buluşmalarımızda sıcak bir diyaloğumuz olsun istiyorum…

Sosyal medya hesaplarımdan, özellikle Instagram’dan genellikle tüm sorularınızı cevaplamaya çalışsam da, buradan da sorularınıza cevap vermek istiyorum. Merak ettiklerinizi, aklınıza takılanları, kendinizle ilgili, yakınlarınızla ilgili her şeyi bana yazın, sorun lütfen… Kadinja.com’un https://www.instagram.com/kadinjacom/ Instagram hesabındaki bu yazımın tanıtımının altına sorularınızı, merak ettiklerinizi yazın ki, ben de buradan onları daima cevaplayayım… Sorularınızı bekliyorum.

Microblading Kıl Tekniği İle Kaşlar…

Kadınja.com’daki bu ilk yazımda size son yılların en gözde estetik uygulaması Microblading kıl tekniği ile kaş yapımını, halk arasındaki kısa adı “kaş yapımı”nı anlatacağım.

Türkiye’deki 27 dükkanımın tamamında bu sistem uygulanıyor. Microblading kaş uygulaması ile kaşlarınızı en güzel şekline getiriyoruz.

microblading

Microblading Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Microblading kaş; kıl tekniği kullanılarak yapılan bir estetik uygulamasıdır. Yüzünüze uygun kaş şekli belirlenerek çizilir ve daha sonra özel iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilen doğal içerikli boyalar ile uygulama tamamlanır.

18 yaşından itibaren her yaşa, ve kadın erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilen bir teknik Microblading kıl tekniği ile kaş yapımı.

Kaşının modelinden memnun olmayanlar, seyrek kaşa sahip olanlar, dökülmüş kaşlara, hastalık nedeniyle dökülmüş kaşlara, kaşında yara izin olanlara bu uygulamayı rahatlıkla yapıbilir.

Kanser Hastaları Kaş Yaptırabilir Mi?

Kanser hastaları için daima çok soru alıyorum, Kemoterapileri biten her kişiye kaş uygulamasını yapabilirim. Zaten, Asya’da bu işlem, Kanser hastalarına moral olsun diye çıkarılmış bir sistem…

İşte Merak Edilenler…

Microblading yarı kalıcı makyajdır.

Derinin en üst tabakasına yapılır, dolayısıyla gerçek bir dövme kaş gibi yıllarca kalmaz. Derinin en üst tabakasına yapıldığı için cilt tipinize göre, yağlı ciltlerde 6 aya kadar, normal ciltlerde 1 yıla kadar, kuru ciltlerde ise 1 buçuk, 2 yıla kadar kalır.

Bu uygulama en iyi normal ve kuru ciltler içindir.

Ben doğrucu davut olduğum için, aslında yağlı ciltlere bu uygulamayı çok tavsiye etmiyorum… Yapılmaz mı? Tabii ki yapılır…

Yağlı ciltler için başka bir uygulamamız var “pudralama.”

Onu da başka bir yazımda uzun uzun anlatacağım.

Microblading’de en önemli detay kıl atımlarının seyrek ve boşluk bırakarak atılmasıdır.

Çünkü doğal olması için, kılların tane tane durması için o boşluklara ihtiyacımız var.

Kaşlarını yaptıran danışanlarımız genelde, göz alıştığı 2. uygulamada o boşlukların dolmasını isterler; ama tüm samimiyetimle belirtiyorum ki önemli olan budur; yani kıl atımlarının seyrek ve boşluk bırakılarak atılması gerekiyor.

kaş bakımı

Her Kaş Modeli, Sizin Yüzünüze Uymaz!

Benim bu konuyla ilgili en büyük sıkıntım danışanlarım bana gelirken yaşını, kaş tipini, yüz modelini, kemik yapısını baz almadan geliyor.

Hemen hemen herkesin elinde bir fotoğraf, ya Fahriye Evcen, ya Beren Saat, ya Bensu Soral!

Bu starların kaşları gibi kaşları olsun istiyorlar.

Ya da benimki gibi kaşlara sahip olmak istediklerini söylüyorlar, yine en çok da, sosyal medya hesabımdaki yaptığım diğer hanımefendilerin arasında beğendikleri kaş modelini gösterip “bunun gibi olsun”, “bunun gibi olur mu?” diyorlar.

Siz Fahriye Evcen Değilsiniz!

Olmaz! Çünkü siz Fahriye Evcen, Beren Saat ya da Bensu Soral değilsiniz, onlar gibi bir yüze sahip değilsiniz…

Kısacası onlar gibi bir yüze sahip değilseniz, kaşlarınız da onların bire bir aynısı olmaz.

Ha olur, kaş yapınız, kıl yapınız, kemik yapınız müsaitse tabii ki de olur.

microblading nedir

Microblading Mucize Bir Sistem Değildir

Yani diyeceğim o ki, “Microblading mucize bir sistem değildir”, bana Ayşe olarak geldiğinizde yine Ayşe olarak çıkacaksınız salondan, Fahriye Evcen olarak çıkamazsınız.

Danışanlarımın Yüzde 5’i Mutsuz, Yüzde 95’i Mutlu Ayrılıyor

İlk yazımda özellikle değindiğim yüz modelinize, yaşınıza, kemik yapınıza uygun kaş belirlemesini danışanlarıma da özellikle anlatıyorum…

“Peki Emsal Hanım ısrarla ünlülerin kaşlarını isteyenlere ne yapıyorsunuz?” diye soracak olanınız da varsa, cevabım şu olacak, “23 yıldır beğendikleri kadın tipine bürünemedikleri için, yüzde 5 oranı mutsuz, diğer yüzde 95’i de çok mutlu ettim”

Sonuçta ben de bir “Nutella değilim, her kadını mutlu edemem J” öyle değil mi?

Çok sevgiler, bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, sorularınızı iletmeyi unutmayın.