Bir kadının değerleri arasında en önemlilerindendir bakım. Bakım yapmayan kandın kendini hiç rahat hissetmez. Güzellik önerilerimizde şimdi konumuz saç bakım önerileri

Saçlarımız bakıma en çok ihtiyaç duyduğumuz alanlarımızdır. Çünkü saçlarımız yapı itibariyle ve estetik değer bakımından daima en çok dikkat edilmesi gereken varlıklarımızdır.

Kuaför işlemleri, günlük koşturmaca, stres ve hatta güneş… Saçlarımızı bunların hepsi direkt olarak etkiler… Elbette bu kadar hassas yapıya sahip olan ve güzelliğimizin en önemli göstergesi olan saçlarımızın bakımı büyük bir önem arz eder. Biz de bu önemli konuda size yardımcı olmak adına birtakım önerilerde bulunmak isteriz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun kısa fark etmez; her saç, saç tasarım işlemlerinden, günlük koşturmacalardan, güneşten ve stres gibi etkenlerden hızlı şekilde etkilenir. Güzelliğimizin en baş aktörü olan saçlarımızın sağlığını düzenli ve iyi bir bakım trendi uygulayarak korumak oldukça mümkündür.

İşte siz kadınlar için saç bakım önerileri:

  • Şampuan Seçimi:

Saçlarımızın sağlığında en baş aktör şampuan seçimidir. Çünkü saçlarımız temizlik işlemi yapılırken de bir takım kalitesiz ve saçımızın yapısına uygun olmayan maddelere maruz kalabilmektedir. Mutlaka aldığımız şampuanların doğal olmasına özen göstermemiz gerekmektedir.

  • Saç Şekillendirme Cihazlarının Kullanımı ve Malzemelerinin Seçimi:

Saçlarımız hassas yapısı dolaysıyla şekillendirme işlemi doğru yapılmadığında veya yeterli özen gösterilmediğinde yıpranma oranı çok yüksek olur. Saçların belli bir şekil alması için kullanılan malzemelerin kalitesi ve kullanılan aletlerin saçla temas durumu bu bakımdan çok önemlidir.

Saçın şekil almasını kolaylaştırmak veya şeklin kalıcılığını sağlamak için kullanılan malzemelerin mümkün olduğu kadar az kimyasal faktör içermesi gerekmektedir.

Saçların şekil alması için kullanılan fön, maşa, press gibi cihazlar belli bir sıcaklıkta işlem gördüğü için bu cihazların saçla teması ve sıcaklık oranı dikkatle ayarlanmalıdır.

  • Saç Bakım Kürlerinin Kullanımı

Saç bakım kürlerinin özü saçları nemlendirmektir. Kullanılan kürlerin doğal olması en büyük şarttır. Bakım kürü sürüldükten sonra saçın derinlerine işlemesi adına en az 30 dakika nemlendirmek için evdeyseniz sıcak havlu, salondaysanız buhar cihazlarında saçlarınızı bekletmelisiniz.