Sevgili Kadınja okuyucularım. Yepyeni bir konuyla yine sizlerleyim… Protez tırnak.

Protez tırnak, kendi tırnağınızın üzerine uygulanan, 15 günde bir bakım gerektiren, yani tırnağınızın nefes alabildiği bir uygulamadır.

Kendi tırnağınızın üzerine uygulanan bir “tip” yardımı ile üzerine jel uygulanan, çıkartılırken törpü yardımı ile çıkartılan, pek çok renkle desteklenebilen, üzerine istediğiniz oje, renk, desen yapılabilen, sizin kullanımınıza göre boyutlandırılabilen, mükemmel bir uygulamadır.

Tırnaklarınız daima istediğiniz uzunlukta ve sağlıklı parlaklıkta görünür.

Ayak Tırnaklarınıza Da Protez Tırnak Uygulanıyor

Protez tırnak uygulaması, sadece ellerinizde değil, ayak tırnaklarınızda da uygulanıyor. Aynı rahatlığı, kaliteyi ve aynı güzel görüntü ayaklarda da yakalayabiliyorsunuz.

protez tırnak uygulamaları

Protez Tırnak ve Jel Tırnak

Protez tırnakta var olan tırnağınızın üzerine işlem yapılır. Tırnak görünümlü “tip” adı verilen protez ürün, tırnağa zarar vermeyen yapışkan yardımıyla tırnağa oturtturulur. Ardından kendi tırnağınızla aynı hizaya gelecek şekilde törpülendikten sonra, üzerine jel uygulanır.

Jel tırnak ise, koku içermeyen, renk alternatifi olan jel ürünün, kendi tırnağınızın üzerine uygulanmasıdır. Bu uygulamada “tip” adı verilen protez tırnak yapıştırılmaz.

Her 2 uygulamada da kendi tırnaklarınız alt bölümde sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Kendi tırnağınıza herhangi bir zararı yoktur, çünkü dipten gelen tırnağınız sağlıklı bir şekilde uzamaktadır.

Kullanımı Kolay Mıdır?

Son derece kolaydır, o yüzden Türkiye’de “protez tırnak” uygulaması çok rağbet görmekte…

Takma tırnakta hissedilen yabancılık hissi Protez Tırnak uygulamalarında kesinlikle hissedilmez.

Protez Tırnak kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşir, doğal görünümü sayesinde asla doğal tırnaktan ayırt edilmez.

Uygulanan oje doğal tırnaktakine oranla çok daha uzun süre kullanılır.

Protez Tırnak istenildiği zaman teknisyenlerimiz tarafından törpü ya da törpü makinesi ile kolaylıkla çıkartılabilir.

Protez Tırnak Boyu istenilen şekilde ayarlanabilir.

İlk uygulama ortalama 1 saat sürmektedir, profesyonel tırnak teknisyenlerimiz tarafından, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ile en sağlıklı koşullarda hizmet veriyoruz.
Protez Tırnak kullanıcılarının mutlaka asetonsuz oje çıkartıcısı kullanması gerekir, asit içeren kimyasallar kullanıldığında (deterjan, alkol, çamaşır suyu, kezzap, tuz ruhu) eldiven kullanması tavsiye edilir.

Protez Tırnak, sıcak sudan, deniz suyundan, havuz klorundan, sabun ve şampuandan etkilenmemektedir.

Uzun protez tırnak taktırıyorsanız,  ağır iş yaptığınızda ise kırılma riski her zaman vardır. Kısa ya da kendi boyuna yakın kullanıyor iseniz, bu daha uzun süre kullanışlıdır. İlk kez protez tırnak taktıracaklar için, uzun uzun ve derin anlatmamda fayda var diye düşündüğüm için, bu kadar detay veriyorum…

protez tırnak nedir

Kimler Yaptırabilir?

Tırnak yeme alışkanlığı olanlar, tırnak kısalığından şikayetçi olanlar, ince ve kırılgan tırnaklara sahip olanlar, sararan tırnaklara sahip olanlar, soyulan tırnaklara sahip olanlar, tırnaklarını istemelerine rağmen uzatamayanlar gönül rahatlığıyla “protez tırnak” uygulamasını yaptırabilirler…

Ya da tırnaklarınız çok sağlıklı, ama bakımlı ve güzel görünmesini isteyenler de çok sıkça “protez tırnak” uygulaması yaptırıyorlar.

Hamileler, emzirenler, hatta çocuklar da bile protez tırnak kullanılıyor.

Erkekler De Kullanıyor?

Erkeklerde de yapılabilen bu uygulama, kişinin yaşam kalitesini yükseltmekte…

Erkeklerde protez tırnağı,  genellikle “tırnak yeme” alışkanlığı olanlar tercih ediyor. Özellikle iş çevrelerinde ellerini saklamak ihtiyacı hissediyorlar, görüntüden rahatsız oluyorlar ve protez tırnak taktırarak hem mutlu hissedip, hem de tırnak yeme alışkanlığını bırakıyorlar.

Aniden çıkan iş seyahatleri, tatiller yani kısacası program dışı gerçekleştirdiğiniz ani görüşmelerinizde de protez tırnak kullanımı hayatınızı güzelleştirip, kolaylaştırıyor.