Merhaba Hatice Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. Hatice Hanım, tüm Türkiye’nin tanıdığı ünlü bir şarkıcısınız. Size göre Hatice Çarpar kimdir?

Hatice kendisini çok seven, öz güveni yüksek ama biraz takıntıları olan, bulunduğu her ortama uyum sağlayan, zorlandığı anlarda bile yüzündeki gülümsemeyi artıda tutan, insanları yargılamaktan ziyade onları anlamaya çalışan, ailesini seven, değerlerini bilen, bana göre sempatik bir kadın.

 1. Şarkıcı olmaya nasıl karar verdiniz? Aileniz sizi o zamanlar destekledi mi?

Ben her daim sanatın içindeydim. Gerek  okul yıllarında gerek müziğin olduğu davetler, düğünler vs. yakın çevrem sesimi bilen “Hadi Hatice bir şarkı söyle şenlensin buralar.” söylemlerine çok da uzak değildim. Evde temizlik yaparken bile dilimde hep bir şeyler. Benim gerçek anlamda müzik maceram eniştemin “Haydi İstanbul’a gidiyoruz, sesini onlarca kişi değil milyonlar duysun. Sen bunu başarırsın.” demesiyle gerçekleşti. Şükürler olsun ki kolay kolay insanlar böyle bir babaya sahip olmazken benim eniştem şimdilerde baba bildiğim çünkü babamı geçen yıllarda kaybettim onun çabaları özverisi ve sabrıyla şu an karşınızdayım.

 1. Şarkı söylemeye kaç yaşında başladınız?

Dediğim gibi çocukluğumdan beri şarkı söylerdim ama profesyonel anlamda 1999 yılından beri.

şarkıcı hatice çarpar

 1. Sizin için şarkı söylemek nedir? Şarkıcılığı nasıl tarif edersiniz?

Benim için şarkı söylemek herşeydir. Şarkı  herkes söyler ama önemli olan o şarkıyı izleyiciye ve ya dinleyiciye geçirmektir. Yürekten okumak ve yaşayarak okumak kadar etkileyici birşey yoktur. Önemli olanda o zaten.

 1. 90’lı yıllarda Kezban Yenge adlı şarkınızla tanınmaya başladınız. Kezban Yenge’den sonra hayatınızda neler değişti?

Kezban Yenge değil Fidayda’dır ilk çıkışım ve o zamanlar bir diğer depremi de biz yaratmıştık. Bu albümle en çok satan albüm ödülünü almıştım. Bütün evlerin  kızı olmuştum. Daha modern değil daha çatlak, daha sevimli bir Hatice vardı o zamanlar. Kafamda 2 toka dünyayı sallamıştım. İnsanlar doğallığı seviyorlar, bunu gördüler ve gerçekten çok sevgi seli oluşmuştu bana ve o zamanlar gerçekten gerçek piyasa vardı kaliteli bir piyasa vardı.

 1. Ünlü olmak, herkes tarafından sevilmek, tanınmak size ne hissettirmişti?

Ya çok farklıydı. Arkadaş ortamında, aile ortamında şarkı söyleyen Hatice tüm Türkiye’ye söylüyordu. Şimdi bir yere gittiğimde akın akın yanıma geliyorlar. Sevdiklerini dile getiriyorlar. Çok güzel bir his sevilmek sayılmak. Hala da öyle, şu ana kadar hiç kimseden reel anlamda kötü bir söz duymadım yüzüme karşı çünkü yakından tanıdıklarında benim nasıl bir yapıda olduğumu anlıyorlar.

hatice çarpar röportaj

 1. “İner misin çıkar mısın?” adlı yarışma hakkında neler söylemek istersiniz? Hayatınız için bir dönüm noktası oldu mu?

Hayır desem ayıp etmiş olurum. Tabi ki ilk albüm öncesi tanınmış oldum, sevildim.

 1. Sosyal medyayı oldukça aktif kullanmaktasınız. Sosyal medya sizin için ne anlama geliyor?

Aslında ben sosyal medyaya karşı olan biriydim ama baktım ki onsuz olmuyor. Artık TV izleyen oldukça az, herkes sosyal medyada. Bütün işler oradan görülmeye başladı. Bir nevi özel bir TV oldu, CV gibi mecbur açmak zorunda kaldık. O zamanlar asistanım Cemal açtı adıma. İlk başlarda ben söylüyordum o yazıyordu ama şimdi sosyal medya kurdu oldum.

 1. Yorumlarınız ve paylaşımlarınız ile dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Ay sormayın ama maalesef anlatamıyorum. Orası benim sayfam değil mi? Benim. Yorumlar herkese açıksa tabi ki de bir birey olarak yazarım, yazacağım da! Sinsi bir insan olsam fake hesaplar açar oradan yazardım başkaları gibi. Ben kendi sayfamdan yaptığım için batıyor millete. Neden batıyor onu da anlamıyorum. Görmek istemeyen engeller. Bence onu da yapmıyorlar. Çoğu gizli hayran zaten bakmayın…

hatice çarpar kimdir

 1. Estetik operasyonlara karşı düşüncenizi öğrenebilir miyiz?

Herkes kendini nasıl güzel görmek isterse onu yapabilir, karışamayız. Eleştiremeyiz de, hakkımız yok.

 1. İzninizle tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Müzik: Hayatım.

Fidayda: Başarım.

Farfara: Şarkım.

İner Misin Çıkar Mısın?: Birinciliğim.

Sosyal Medya: İş.

Şarkıcı Hatice Çarpar İletişim Bilgileri: