Merhaba Ergül Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

  1. Ergül Hanım kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Ailemle gittiğim Almanya’da 15 yılımı geçirdim, burada güzellik uzmanlığı eğitimleri aldım. Almanya’nın disiplinli kültürünün içinde yetişmiş olmak iş hayatına girerken büyük bir avantaj sağladı. Almanya’da gençlik yıllarımda güzellik üzerine tamamlamış olduğum eğitimimde edinmiş olduğum bilgileri kendi ülkemde daha profesyonelce ve kaliteli kullanabilmek için adımlar attım. Bu kapsamda Türkiye’de akademisini açıp, Alman markası olan Long Time Liner’ın Türkiye Distribütörlüğünü yapmaya başladım. Buradaki amacım hem kaliteli ürünlerle hizmet vermek, hem de bu yolda kariyer yapacak kişilere eğitim vererek onlara yeni ufuklar açmaktı ve bunu başardığımı düşünüyorum.

38 yıl önce başladığım kariyer yolculuğuma Long Time Liner eğitimlerimi tamamlayarak Eğitmen olarak kurduğum Ergül Keskin Conture Make Up-Studio’da devam ediyorum. Ankara’daki güzellik salonundan geldiğim noktaya baktığımda almış olduğum eğitimin ve bu yolculukta seçtiğim sürdürülebilir stratejilerin çok belirleyici olduğunu düşünüyorum. Şu anda Ankara Park Oran Ofis’in yanı sıra İstanbul Zorlu Center’da da hizmet veriyor ve sektörümüze profesyonel kişiler kazandırıyorum.

  1. Son yıllarda kontür makyaj uygulamaları çok sık başvurulan yöntemler arasına girdi. Her ne kadar başarılı sonuçlar görsek de sonu hüsranla biten hikayeler de mevcut. Bu noktada kişiler nelere dikkat etmelidir?

Kontür makyaj uygulaması yaptırmak isteyen kişiler, seçimlerini yaparken çok dikkatli olmalı ve bir araştırma sürecinden sonra karar vermelidir. Çünkü profesyonel olmayan ve sağlık standartlarını sağlayamayan birçok merkez, elverişsiz koşullarda sağlığınıza ve cildinize ciddi zararlar verebilir. Bunun örneklerini kimi zaman yakınlarımızda kimi zamansa en korkutucu haliyle haberlerde görmemiz mümkün. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için öncelikle kontür makyaj uygulaması yaptıracağınız kişinin eğitimi, bilgi ve tecrübesiyle ilgili bir araştırma yapın, gerekirse bir ön görüşme yaparak emin olun. Sonrasında ise merkezin fiziki şartlarına ve sağlık standartlarına uygunluğunu inceleyin. Uygulamanın yapılacağı mekan ve kullanılan aletlerin titizlikle dezenfekte edilmesi ve sterilizasyonunun sağlanması çok önemlidir. Bunun yanı sıra birçok merkezde doğal ve kanserojen içeriği olmayan boyalar kullanıldığı söylense de çoğunun sahte olduğu biliniyor. Sahte boyalar ehli olmayan kişilerin kontrolünde yanlış

uygulamalarla cildinize temas ettiğinde ise geri dönülmesi zor çok ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bu sebeple uygulama yaptıracağınız yerde kullanılan boyaları da en önemli kriterler arasında görmeli ve bu konuda da bir araştırma yapmalısınız. Biz Ergül Keskin Countre Make Up Studio olarak bu konuda çok titiz bir çalışma yürütüyor, sağlık koşulları konusunda çok sıkı standartlar uyguluyoruz. Ayrıca su bazlı, organik ve Almanya’dan onaylı birinci kalite boyalar kullanıyoruz.

ergül keskin kimdir

  1. Dudak kontür uygulaması nasıl yapılmaktadır? Dudak kontür uygulamasını en çok kimler tercih etmektedir?

Dudak kontürü, teknik ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır . Bu noktada her aşaması incelikle düşünülmeli ve süreç titizlikle yönetilmelidir. Bu noktada dudak kontürü yapmak isteyen kişi ile renk konusuna karar verilir. Seçilecek olan renk, dudağın kendi tonundan, dudak makyajı modasında ön plana çıkan renklere kadar birbirinden farklı tonlarda olabilir. Renge karar verildikten sonra, yine kişinin istekleri ön planda tutularak dudak şekline karar verilir. Öncelikle dudakları çerçeveleyen ve genellikle dudak kaleminin uygulandığı kısım belirginleştirilir. Sonrasında dudakların içerisi doldurulur. Dudak kontür işlemi uygulama bölgesinin hassasiyeti nedeni ile hafif ağrılı olarak gerçekleşen bir işlemdir. İşlem süresi 2 ila 2,5 saat arasında sürmektedir. Dudak kontür işlemi uygulandıktan 20 gün sonra, rötuş yapılması gerekmektedir. Kişinin seçtiği renge, modele ve yapısal özelliklerine bağlı olarak 3 ila 5 yıl kalıcılığı vardır.

Dudak kontürü; dudağının formunu beğenmeyenler, doğuştan dudak şeklinde bozukluk olanlar, dolgu olmadan dudaklarının dolgun görünmesini isteyenler, dudak rengi solgun olan kişiler, dudak rengini değiştirmek isteyen kişiler, dudağın çerçevesini vurgulamak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir.

  1. Eyeliner ile gözler daha güzel bir hal almaktadır. Fakat herkes güzel gözüken bir eyeliner uygulaması yapamamaktadır. Eyeliner yapmanın püf noktası nedir?

Kadınların makyaj konusunda en çok zorlandığı konuların başında eşit boyut ve kalınlıkta eyeliner çekmek gelmektedir. Ancak birçok kadın dakikalarını harcamasına karşın bu mücadeleden zaferle ayrılamaz ve iki birbirinden farklı eyeliner ile karşı karşıya kalır. Eyeliner kontürde de durum bundan farksızdır. Gerçekten profesyonel olmayan kişiler tarafından yapıldığında sonuç hüsran olacaktır.

Her iki çizginin de eşit, uzunluklarının ve kalınlıklarının aynı olması, eyelinerın en önemli kriterleri arasında yer alıyor. Normal makyaj rutininde bile zorlu bir serüvene dönüşen eyelinerın, kalıcı uygulama olarak ancak profesyonel kişilerce uygulanması gerektiği gerçeği daha da anlam kazanıyor. Biz merkezimizde eyeliner kontür uygulamasında yaşanabilecek olası problemleri en aza indirmek için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Konusunda uzman profesyonellerimiz, hem kişinin beklentilerini karşılamak hem de doğal bir hat yaratmak için ön hazırlıklarını gerçekleştiriyor. İşlem neredeyse 1-1,5 saat arasında sürüyor ve 20 gün sonra rotüş gerçekleştiriliyor.

ergül keskin röportaj

  1. Kaşlar için hangi uygulamalar ile hizmet vermektesiniz?

Merkezimizde yüzün ifadesini değiştiren, gözlerin ön plana çıkmasını sağlayan ve çok daha çekici bir görünüm kazandıran ‘Kaş Kontür’ uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Kişinin yüzüne en uygun kaş formunun belirlenmesi adına kaş tasarımları yapıyoruz. Yine kaş kontür uygulaması kapsamında kaşlardaki vurguyu sağlayan ‘Kaş Highlight’ uygulaması uyguluyoruz. Kıl köklerini destekleyen ve güçlendiren çeşitli vitamin ve yağların, cihaz yardımı ile kaşlara yedirilerek, küsmüş ve işlevselliğini bırakmış kaş köklerini canlandırmak için ‘Kaş vitamin’ uygulaması yapıyoruz.

  1. Kaş kontürde mikropigmentasyon mu, mikroblanding yöntemini mi önerirsiniz?

Kaş kontüründe en çok iki yöntem tercih edilir. Mikroblanding ve Mikropigmentasyon. Biz Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak daha sağlıklı olduğunu düşündüğümüz mikropigmentasyon yöntemini kullanıyoruz. Çünkü mikroblanding yöntemi cilt dokusuna zarar vererek, sağlık açısından ciddi riskler oluşturur. Bu durumun temel sebebi, uygulama tekniğidir. Mikroblanding işleminde iğne uçlu kalemlerle cilde kesik ve çizikler atılır. Bu durum hem kanamalara hem de cildin üzerinde açık yaralara yol açabilir. Uygulama biçiminin sağlıksız olması, kullanılan malzemeler, cildin yapısı ve dış etkenler sebebiyle mikroblanding uygulaması yaptıran kişilerde iltihaplanmalar meydana gelebilir. Üstelik ciltte meydana gelen iltihaplanmalar antibiyotik tedavisi gerektiren enfeksiyonlara dönüşebilir.

Mikropigmentasyon işleminde ise kontür uygulanacak bölgeye pigmentler, ucunda mikro iğneler olan bir cihaz yardımıyla bırakılır. Cildin yüzeyinde çalışıldığı için dokularda herhangi bir deformasyona ve zarara yol açmaz. Cilde kesikler atılmadığı için kanama da yapmaz. Aynı zamanda iltihaplanma ve enfeksiyon riski barındırmaz. Çünkü hem mikropigmentasyon yönteminin tekniği hem de kullanılan ürünlerin doğal olması, olası reaksiyonların önüne geçer. Ancak bu işlemler cilde uygulandığından mutlaka steril bir ortamda tek kullanımlık iğnelerle profesyonel ve eğitimli kişilerce yapılmalıdır. Kaş kontürü yaptıracağınız merkezin sağlık standartlarına uygun olmasına özen gösterilmelidir.

  1. Güzellik merkezinde cilt bakımı anlamında hangi uygulamaları yapmaktasınız?

Merkezimizde cilt bakımları uluslararası sağlık standartlarına uygun olarak steril ortamlarda uzman kişilerce yapılmaktadır. Çünkü bilinçsiz ve eğitimsiz kişiler tarafından yapılan uygulamalar çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor. Üstelik yapılan müdahaleler ciltle ilgili olduğundan yarattığı olumsuz sonuçları nötralize etmek çok daha zor oluyor. Biz Ergül Keskin Conture Make-up Studio olarak sadece eğitimli profesyonellerle çalışmayı en önemli prensip olarak kabul ediyoruz. Bu kapsamda hizmet verdiğimiz uygulamalar; bir çeşit kalıcı fondöten uygulaması olan BB Glow, ciltte genç hücrelerin oluşmasını sağlayan Somon DNA, derinlemesine temizlik sağlayan Hydrafacial, ameliyatsız gençleşme sağlayan HifuGold ve  IPL leke tedavisi, cilt gençleştirme, epilasyon ve yeni nesil cilt bakımlarıdır.

kontür makyaj eğitmeni ergül keskin

  1. Bu uygulamalardan kısaca bahsedebilir misiniz?

BB Glow uygulaması; özel bitkisel serumlar aracılığıyla ciltteki estetik sorunları ortadan kaldırmayı amaçlar. Kalıcı fondöten olarak da adlandırılan bu işlem, hem erkeklerde hem de kadınlarda güvenle tercih edilir. Uygulama esnasında kullanılan serumlar ciltteki serbest radikalleri nötr hale getirir üstelik cildin melanin içeriğini, UV ışınlarına maruz kalmadan azaltır. Bu sayede canlı, aydınlık ve genç bir cilt görünümü sağlar.

Somon DNA uygulaması; somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilen DNA molekülleri yardımı ile ciltte genç hücreler üretilmesi esasına dayanır. Kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtilerinin giderilmesini amaçlayan bu yöntem ‘ yapılandırmak, onarmak ve gençleştirmek’ üzerine kuruludur. Cilt yapısını destekleyen, hücreleri onaran Somon DNA, insan DNA’sına çok yakın olan formülasyonu sayesinde bağ dokusunu yeniden yapılandırarak, cildi restore eder.

Hydrafacial uygulaması; cildi arındırma, yenileme ve canlandırma işlemidir. Bunun için Hidro Sulu Vakumlama tekniği, Oksijen Sprey kullanımı, Bipolar Radyo Frekans tekniği ve Elmas Dermabrazyon yöntemleri tercih edilir. Cildin üzerinde zaman içerisinde birikenleri, hidro sıvı basınçlı vakum ünitesi teknolojisi sayesinde temizler. Verdiği oksijen sayesinde cildi canlandırır, ölü derileri ve artıkları uzaklaştırır ve cilt yenilenmesine katkı sağlar.

Hifugold uygulaması; yüz gençleştirme ve sıklaştırma teknikleri arasında sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Cildin alt tabakasına verilen kontrollü ses dalgaları ile yapılan bu işlem, daha zinde ve genç bir görünümün ipuçlarını sunar. Geleneksel yöntemlere göre çok daha uzun süre kalıcılık sunan hifugold işlemi, ısı teknolojisi sayesinde thermage etkisi yaratır. Bu durum ortaya çıkan sonucun çok daha uzun vadede kalıcı olmasını sağlar.

IPL leke tedavisi & cilt gençleştirme uygulaması; yoğun atımlı ışık teknolojisi ile leke tedavisinde, lekelerde (doğum, güneş, hamilelik, çil, yaşlılık lekeleri ) pigmentlerin yeniden düzenlenmesiyle lekelerin görünümü önemli ölçüde azaltır.

Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin İletişim Bilgileri: