Dudaklar güzellik anlayışımızın merkezinde yer alıyor. Çünkü tarih boyunca Afrodit’ten modern dönemin ikonu Brigitte Bardot’a kadar tüm güzel kadınlar dolgun, simetrik ve canlı dudaklarıyla ön plana çıkıyor.  Tüm normları, ikonları ve trendleri bir kenara bıraktığımızda bile dudakların yüzün en göz alıcı noktada yer alması dudakları güzellik için önemli bir kriter haline getiriyor. İşte bu noktada dudakların yeniden hayat bulduğu işlemler giderek popülerleşiyor özellikle de dudak kontür işlemi giderek daha fazla kadının tercihi ettiği bir işleme dönüşüyor.

Günün ilk ışıklarından gecenin son saatlerine kadar her kadının bakımlı ve güzel görünmeye hakkı olduğuna inanıyor, dudak kontür ile her zaman güzellik mottosunu sürdürüyoruz. Bu noktada profesyonel ekipmanlar ve uzman dokunuşlar ile dudakların daha dolgun, canlı ve bakımlı görünmesini sağlıyoruz.

Dudak Kontürü İle Daha Dolgun Dudaklar Mümkün

Dudak kontürü 3 farklı aşamayı içeriyor;

  • Dudak kontürü renklendirme
  • Dudak içi renklendirme
  • Tam dudak renklendirme

Dudak kontürü renklendirme işlemi, dudak içi rengi baz alınarak sadece dudakların dış çevresine kontür işleminin uygulanmasıdır. Daha çok ince dudaklı kadınların tercih ettiği dudak kontürü renklendirmenin en önemli avantajı dudakları olduğundan daha dolgun ve kalın göstermesidir.

Dudak içi renklendirme yönteminde ise dudağın kendi çerçevesi temel alınarak rengini ve canlılığını kaybeden dudakların renklendirilmesidir. Bu işlemde çok canlı ve iddialı tonlar seçilebileceği gibi doğal ve soft renkler de tercih edilebilir. Diğer bir yöntem ise tam dudak renklendirmedir. Dudak çerçevesi ve dudak içi renklendirme aynı anda uygulanır.

dudak kontürü nasıl uygulanır

Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır?

Dudak kontüründe işlem, doğal dudak renginin belirlenmesiyle başlar. Daha sonra ise renklendirme işlemi sırasında kullanılacak doğal pigmentlerin tonu seçilir. Renk seçiminden sonra anestezik krem ile dudaklar uyuşturulur. Bu sayede kişinin acı ve hassasiyete toleransı artar, işlem esnasında rahatsızlık hissetmez. Tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği bu işlemde işlem süresi istenilen modele bağlı olarak 2 ila 2,5 saat arasında sürmektedir. Dudak kontür işlemi uygulandıktan 20 gün sonra, rötuş yapılması gerekmektedir.

Doğru Teknoloji, Mükemmel Sonuçlar

Dudak kontüründe renk seçimi çok önemli bir adımdır. Cilt alt tonu ve ten ile uyumlu bir renk seçimi için profesyonel uzmanlar ve doğru pigmentler çok önemlidir. Biz merkezimizde alerji riski bulunmayan ve en iyi renk seçeneğine sahip pigmentler ile kusursuz sonuçlar elde etmenizi sağlıyoruz.

Tedavi, hijyen, teknoloji ve pigmentlerin kalitesi için en yüksek standartları buluşturan TÜV sertifikasına sahip ekipman ve pigmentler sayesinde dudaklar yeniden canlılık kazanıyor. Eşsiz teknolojisi ve hassas iğne kontrolüyle seçilen pigmentin cilde kolayca nüfuz etmesini sağlıyor. Bu sayede dudak içi renklendirmede doğala en yakın sonuçları elde etmek mümkün hale geliyor.

Güzellik Teknolojiye Entegre Oluyor

Biz Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak güzelliği bir bütün olarak kabul ediyor ve asırlar boyunca bir kadının güzelliğinin en önemli temsilcisi sayılan dudaklara, dudak kontür işlemi ile dolgunluk kazandırıyoruz. İnce iğneler ve özel olarak geliştirilmiş renk pigmentleri kullanan Long-Time-Liner imzalı cihazlarımızla hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan dudak hattını düzeltiyoruz ve daha dolgun bir görünüm sağlıyoruz.  Mevcut renk yelpazemiz sayesinde dudaklarınız için seçtiğimiz renk tonunu mükemmel şekilde uyguluyoruz.