Merhaba Dilek Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Bize kendinizi tanıtır mısınız? Dilek Kubilay kimdir?

Tıp fakültesini bitirdikten sonra, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Biyokimya anabilim dalında doktora eğitimimi de tamamladım. Yıllarca Aile hekimliği yaptıktan sonra Mezoterapi, Ozon terapi dallarında eğitimler aldım, Nöralterapi eğitimime devam ediyorum. Şuanda, İstanbul Bağdat Caddesinde Mezoterapi ve Ozon terapi hekimi olarak hizmet verdiğim GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) kliniğim bulunmakta.

 1. Mezoterapi ve ozon terapi hekimi olmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Mezoterapi ve Ozon terapi hekimi olmaya, aile hekimliği yaptığım yıllarda yıllarca takip ettiğim ileri yaştaki hastalarımın iyilik halinin hem içten hem de dıştan bakımla ilgili olduğunu izlemleyince karar verdim. Açıklayacak olursam, ilerleyen yaşlarda ne kadar doğru kiloda olursak, ne kadar sağlıklı beslenirsek ve ne kadar pozitif bir ruh haline sahip olursak o kadar iyi ve sağlıklı yaş alıyoruz. Yani yaşlanmıyoruz, yaş alıyoruz! Bunu sağlamanın yolu ise mezoterapi, ozonterapi, beslenme kontrolü ve hala eğitimlerine devam ettiğim Nöralterapi’den geçmekte.

dilek kubilay kimdir

 1. Botoksun amacı nedir? Neden botoksa ihtiyaç duyulmaktadır?

Botoks uygulaması, mezoterapi yöntemi ile botilinium toksinin kas içi ve cilt altı bölgelere verilerek kasın çalışmasını bir süre azaltıp üzerine yapışık olan ciltteki kırışıklıklara engel olmak ve ayrıca aşırı terlemesi olan hastalarımızda terlemeyi azaltmak amacı ile yapılır.

 1. Botoks ile vücudumuzdaki ya da yüzümüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak mümkün müdür?

4-6 ay aralıklarla düzenli olarak uygulandığında kırışıklıklar oluşmaz ve derinleşemez.

 1. Dudak, burun, çene gibi bölgelerde dolgu uygulamaları da yapmaktasınız. Bu uygulamalar hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Dudakta, burunda ve çenede doğuştan veya çeşitli operasyonlar nedeni ile oluşmuş, asimetriler, şekil bozuklukları veya volüm azlığı nedeni ile dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Örneğin çene çok geride ise sadece çeneye uygulanacak uygun dozda dolgu, bütün yüzün ifadesini değiştirir. Çene çizgisi yüzümüzün çerçevesidir bu nedenle de çok önemlidir.

dilek kubilay röportaj

 1. Elmacık kemiği yüzdeki ifadeyi nasıl değiştiriyor? Elmacık kemiğine ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz?

Elmacık kemiği ve tüm yüz kemiklerinde ki osteoporoza bağlı volüm kaybı yanaklarda sarkmaya neden olur, sadece elmacık kemiği uygulaması ile çene çizgisinde oluşan sarkmalar, çeşitli vakalarda toparlanabilmektedir. Elmacık dolgusu aynı zamanda nazolabial çizgi dediğimiz burun kenarından aşağı doğru inen oluk görünümünü de azaltmaktadır.

 1. Yüz bölgesinde neden aşağı doğru sarkmalar olmaktadır? Son zamanlarda uzmanlar örümcek ağı uygulaması ile bu sarkmalar yönelik olarak çalışmalar yapmaktadırlar. Siz de örümcek ağı estetiği yöntemini kullanan bir hekimsiniz. Nedir örümcek ağı estetiği ve kimlere, nasıl uygulanmaktadır?

Yüz bölgesinde, kemik erimesine bağlı, hızlı kilo alıp vermeyle artan kas ve yağ kaybına bağlı yüzün iskeletinin küçülmesine bağlı sarkmalar oluşmaktadır. Yüze genç ve diri görünümünü veren V şeklinde olmasıdır, ama yaş aldıkça bu V şekli ters V ye dönüşmekte, daha yaşlı ve yorgun bir ifadeye sahip olmamıza neden olmaktadır. Örümcek ağı uygulaması aslında PDO yapıdaki ameliyat iplerinin cilt altına yerleştirilerek o bölgede kollojen yapımını arttırıp dokunun sıkılığını arttırmaya yönelik bir uygulamadır. Doku ve cilt elastikiyetini kaybetmiş ve sarmış cilde uygulanır, dolgu ve toksin uygulamaları ile desteklenirse çok daha iyi sonuçlara ulaşılabilir. Bölgesel anestezi ile kısa sürede uygulanabilen oldukça yüz güldürücü sonuçları olan bir uygulamadır.

dr. dilek kubilay

 1. Andulasyon sistemi de uygulamaktasınız. Andulasyon sisteminin faydaları nelerdir?

Andulasyon yeni bir biyofiziksel terapi yöntemidir. Temel prensip vücuttaki tüm sıvıların salınımının düzenlenmesidir. Belirli dalga boylarındaki Andulasyon frekansları bedendeki sıvıları harekete geçirir ve salınım yapmasını sağlar. Vibrasyonun medikal kullanımıyla ve osilasyonun etki mekanizmasıyla ilgili araştırmalar, andulasyonunun  iyileştirici etkisinin zeminini oluşturmaktadır. Bu mekanizma ile lenfatik drenaj, doku sıkılaşması ve rejenerasyonu sağlanmaktadır Aynı zamanda kas, eklem rahatsızlıklarında ve en önemlisi zayıflamak isteyen hastalarımızda regülasyonu sağlamaktadır.

 1. Dermapen ve pliazmapen uygulamaları hakkında neler söylemek istersiniz?

Dermapen ve plazmapen, cilt yüzeyinde kontrollü hasar bırakarak iyileşirken daha düzgün ve sıkılaşmış bir görünüm elde etmeyi sağlayan uygulamalardır. Plazmapen ile aynı zamanda çeşitli yara izleri tedavi edilebilir ve et benleri alınabilir.

mezoterapi hekimi dr. dilek kubilay

 1. “Doktor Dilek Kubilay Sağlıklı Yaşam Kliniği”nde başka ne gibi uygulamalar yapmaktasınız?

Dr. Dilek Kubilay sağlıklı yaşam kliniğinde Ozonterapi uygulamaları da yapmaktayım. Ozon etkisi altında alyuvarlarda meydana gelen değişiklikler sonucunda alyuvarlar en ince damarlardan bile hızla ve kolaylıkla, birbirlerine yapışmadan geçebilir, akciğerlerde bolca oksijenlenebilir, en uzaktaki dokulara bile bol oksijen taşıyabilir. Ozon terapiden sonra daima kan oksijen düzeyleri yükselir ve bu yüksek düzey günler hatta haftalar boyunca devam eder. Oksijen seviyesinin artması antiageing etki sağlar ve bizi kronik hastalıklar ve kanserden korur. Ayrıca kliniğimde yine vücudumuzun oksijenlenmesini arttıran besin destek ürünleri de tavsiye etmekteyim, çünkü oksijenlenme sağlık için olmazsa olmazımızdır. Böylece bütün bu uygulamalar ile hem içten, hem dışarıdan vücudumuzu korumuş, beslemiş ve sağlıklı yaş almış oluruz.

 1. İzninizle tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Yaşlanma: Bakımsızlık.

Bölgesel Zayıflama: Yaza girmeden şart!

Andulasyon: Regülasyon (Dengelenme).

Örümcek Ağı Estetiği: Güzel yaş alma.

Mezoterapi Hekimi Dr. Dilek Kubilay İletişim Bilgileri: