Sevgili okurlar, bugünkü yazımda çok merak ettiğiniz bir konuya açıklık getirmek istiyorum; yeni nesil güzellik iksiri BB Glow. Son zamanların en trend uygulamalarının başında gelen BB Glow ile ilgili birçok yanlış bilgi dolaşıyor dolayısıyla yaptırmak isteyen kişilerin kafasında soru işaretleri oluşuyor. Özellikle BB Glow uygulamasının bir fondöten işlemi olduğu kanısı birçok kişi için ‘bu işlem zararlıdır’ algısını yaratıyor. Ancak BB Glow sanıldığı gibi kalıcı fondöten uygulaması değildir, ciltte fondöten efekti yaratan doğal içerikli bir uygulamadır.

Cilde Pürüzsüz Bir Dokunuş; BB Glow

Güzellik bir armonidir ve bu armoninin en güçlü notası ise pürüzsüz görünümlü bir cilttir. Ancak sivilce, akne, kızarıklık, cilt tonu eşitsizliği gibi problemler cildin estetik görünümünü etkileyebilir. Bu noktada kızarıklık, leke, ton eşitsizliği gibi sorunları minimize etmek, daha canlı ve fresh bir görünüm elde etmek için devreye BB Glow giriyor.

İçeriğinde çeşitli vitamin, mineral ve bitki özlerinin yer aldığı özel serumun cilde nüfuz ettirilmesiyle cilt tonunu eşitleyen, kolajen üretimini ve cildin elastikiyetini arttıran etkili bir uygulamadır. Sanıldığının aksine uygulama herhangi bir kimyasal veya fondöten içermez. Ayrıca sadece kadınların değil erkeklerin de rahatlıkla uygulayabileceği unisex bir işlemdir.

Peki, BB Glow İşlemi Nasıl Uygulanır?

BB Glow işlemi mikro iğneler aracılığıyla yapılır. İğneler yardımıyla serumlar cilde nüfuz ettirilir ve cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşur. İşlem sırasında kullanılan serum, kesinlikle fondötenin sıvılaştırılmış hali değildir. BB Glow için tercih edilen serum; tamamı doğal içeriklerden oluşur, cildi onarırken aynı zamanda hücre yenilenmesini tetikler. Bu işlemde her cilt tipi için 3 farklı serum bulunur. Ancak ara cilt tonları için 3 serumun kombinlemesi ile çeşitli alternatif renkler yaratılabilir. Kişinin cilt tipine uygun olarak seçilen serum, dermapen ile cilde uygulanır. 10 gün aralıklarla toplamda 3 seans şeklinde yapılan BB Glow işlemi, her mevsim güvenle uygulanabilir.

bb glow

Neden BB Glow İşlemi Yaptırmalısınız?

BB Glow işleminde kullanılan serumlar, ciltteki serbest radikalleri nötralize eder ve cildin melanin içeriğini UV ışınları olmaksızın azaltır. Ayrıca;

  • İnce kırışıklıkların görünümünü azaltır,
  • Gözaltı morluklarının ve koyu halkaların görünümünü azaltır,
  • Cilt tonunu eşitler,
  • Foto yaşlanmadan kaynaklanan çil ve lekelerin görünümünü hafifletir,
  • Yara ve sivilce izlerini azaltır,
  • Cildin yenilenmesini sağlar,
  • Cildin elastikiyetini arttırır.

BB Glow Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Bazı Noktalar Var

BB Glow uygulamasından 3 hafta öncesinde; kimyasal peeling, aşındırıcı soyucu ürün ya da cihaz uygulamaları, lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve ağda işlemleri, botoks, dolgu, yağ enjeksiyonu, gençlik aşısı, mezoterapi, micro iğneleme gibi işlemler yaptırılmamalıdır.

BB Glow uygulamadan sonra 12 saat içerisinde yüz yıkanmamalıdır. Ayrıca ilk 12 saat yine duş alınmamalı, yüze kozmetik ürün kullanılmamalı, terlemeye yol açacak bir aktivitede bulunulmamalıdır. Ayrıca ilk 3 gün cilde makyaj yapılmamalıdır. İlk 7 gün boyunca hamam, sauna, havuz, deniz, buhar odası, solaryuma gidilmemelidir.